Gå til innhold
Hundesonen.no

Tendance B'Golden Gift "Czarina"


Recommended Posts

Skrevet

Det er vel på tide at Rina får sin egen tråd her :lol:

Rina ble født 5. september, 2008, hos kennel Tendance i Finland i et kull på 6 tisper. Mor er C.I.E. BaltV-08 BH Valkohampaan Onyxie og far er F.s.r. Ubak des Perles Noires. Hun er halvsøster til min forrige belger, og oppdretter insisterte på at jeg måtte ha en ny belgerfrøken, ergo navnet "Golden Gift" :wub:

I skrivende stund har hun rukket å bli 15 måneder. Hun er en søt, førermyk, oppmerksom og lettlært liten ramp som elsker å leke. Hun er en ekte mammadalt, og vil helst være ved min side døgnet rundt. Målet mitt er å konkurrere i lydighet og nå elite med henne. Og jeg tror jeg har et godt utgangspunkt i henne. Hun er utrolig lett å motivere, og jobber for omtrent ingenting. Konsentrert og flink til å prøve på ny når hun feiler er hun også.

I tillegg vil vi nok være å se litt i utstillingsringen når hun bare får mer kjøtt og pels på beina. Foreløpig er det nemlig mest av det, bein altså ;)

Jeg har stilt henne litt ut i USA fra hun var 6-9 måneder. Da ble hun stilt ut i valpeklassen, som er offisiell. Og vant klassen sin hver gang, samt fikk en Winners Bitch plasseing (da i stor konkurranse med seg selv, hehe). Hun ble for uferdig og tynn til at de amerikanske dommerne likte henne, så hun har ikke hevdet seg noe i konkurranse med andre.

Mer om Rina, og hennes resultater i fremtiden kommer da her. Om ikke lenge er det tid for røntgen og øyenlysning, så for tiden sitter jeg med litt sommerfugler i magen. Håper jenta mi er frisk og fin.

Legger ved noen bilder som er tatt nå i desember. Hun fikk sitt første møte med skikkelig snø, og overgangen fra California var nok stor. Men hun absolutt elsker å løpe rundt i snøen, og apporterer gjerne snøklumper eller leiter etter tennisball i snøen.

På det siste bildet står hun like ved gravene til mine to tidligere hunder, søsteren Sari, og dvergschnauzeren Bonzo, og man ser utsikten fra deres siste hvilested.

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I dag har vi vært i skogen og blitt skremt. Denne gangen var det funksjonsanalyse som stod for tur. På tross av at matmor hadde strøket med glans, og et ekstra moment med tre løse golden retrievere,

Tusen takk Weee! Jeg er glad i dag Og Rina er ganske fornøyd med egen innstats.

Skrevet

Takk! ;)

Hun er herlig, ja. Ligger på rygg og sover i senga mi nå (etter å ha gitt meg noen stygge blikk fordi jeg fremdeles er våken). Så søt :lol:

Skrevet

Nydelige bilder Therese :lol: Hvor lenge blir dere i Bergen?

Kjekt for Rina-fina å få oppleve litt snø... Ser jo bare på mine egne hvor de nyter det.. Og jeg nyter et rent hus.. *fnis*

Skrevet

Nydelige bilder Therese ;) Hvor lenge blir dere i Bergen?

Kjekt for Rina-fina å få oppleve litt snø... Ser jo bare på mine egne hvor de nyter det.. Og jeg nyter et rent hus.. *fnis*

Takk, takk. Var ikke så lett å få bilder av svart hund i hvit snø da :lol: Men noen av de mange bildene ble brukende.

Vi er her iallfall til 7. januar, muligens lenger. Jeg må se det litt an. Kanskje vi rekker innom en trening på Myrbø? Hadde vært kjekt å se dere.

Skrevet

Søteste! :) Håper vi får hilst på dere en gang. ;)

Ja, det hadde vært veldig kjekt. Håper dere vender nesa sørover av og til, for jeg tror ikke det blir mange turene nordover for vår del :)

Skrevet

Der fikk søtnosen tråd ja! Kjempeskjønn jente, og tror Luno mente hun godt kunne blitt her etter de endelig fikk møte hverandre i dag (går) :)

Masse lykke til med målene, tror dere skal få det til jeg :) Og så håper jeg de får tatt en lekestund eller to til før dere drar over dammen igjen ;)

Skrevet

Der fikk søtnosen tråd ja! Kjempeskjønn jente, og tror Luno mente hun godt kunne blitt her etter de endelig fikk møte hverandre i dag (går) :)

Masse lykke til med målene, tror dere skal få det til jeg ;) Og så håper jeg de får tatt en lekestund eller to til før dere drar over dammen igjen ;)

Takk, takk :) Luno er forøvrig like skjønn. Til og med Rina ble jo enig i det ;) Tror ikke hun hadde hatt noe imot å bli der heller, og hun er klar for flere lekestunder, har ligget på lading i hele dag! Veldig kjekt å treffe dere begge :)

Skrevet

Jippi! Rina er øyenlyst FRIIIII wub.gif

Nå gjelder det bare å vente på HD/AD resultatene *bite negler*

Gratulerer :whistle: Så kjekt :angry:

Lykke til med HD/AA Res,,, Alltid like seigpining.. *krysse fingrene*

Skrevet

Tusen takk for grattis og kryssede fingrer. Det er skikkelig seigpining, ja. :whistle:

Stine: Vi er her iallfall en uke til, så gi meg gjerne en melding om når det passer for deg :angry:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har endelig Rinas hofteresultater kommet. Det gikk fort, når NKK først mottok resultatene.

Hun er friiiiii, som jeg burde juble over. Men det ble en B, og jeg ville jo helst hatt en A :) Jaja, hoftene hennes er iallfall friske :)

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

I dag har Rina bevist nok en gang at hun begynner å bli stor jente (men også at hun er en virrete unghund). Vi debuterte i lydighet klasse 1, og, på tross av noen overraskelser, så fikk vi 1. premie, sølvmerket og opprykk til klasse 2 :icon_redface:

Synes jenten min er utrolig god, og gleder meg til fortsettelsen med henne :innocent:

Skrevet

Gratulerer kjempebra å klare det på første forsøk :icon_redface:

Hihi, takk! Det var veldig gøy, og nå gleder jeg meg til å ta fatt på artigere øvelser :innocent:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...