Gå til innhold
Hundesonen.no

Vitser og morsomme historier


Recommended Posts

Skrevet

En dag kom mannen tilbake etter å ha vært ute og fisket det meste av dagen.

Kvinnen var lei av å bli forstyrret av familien hele tiden, så hun tok

båten og seilte langt ute på sjøen, kastet anker og satte seg til for å

lese boken ferdig, mens hun nøt freden ute på sjøen.

Etter en stund kom en båt fra New Zealands Parkstyrelse opp på siden av

hennes båt.

"Goddag frue", sa betjenten, "Hva gjør de helt her ute? "

Jeg leser en bok", svarte hun

("...hvilket bør være innlysende selv for en idiot", tenkte hun).

"De befinner Dem i et område, hvor det er forbudt å fiske",

påpekte betjenten.

"Ja, men jeg fisker ikke, jeg leser", svarte hun igjen.

"Ja,men De har utstyr til å fiske ombord, og jeg vet jo ikke om De

ikke bare går i gang med å fiske, så snart jeg vender ryggen til.

Derfor må jeg be Dem om å følge med meg til land, for jeg blir nødt til å

utstede en advarsel og tilhørende bot".

"Hvis De gjør det, så blir jeg nødt til at anklage Dem for voldtekt" sa

kvinnen.

"Voldtekt", ropte han. "Jeg har ikke engang rørt ved Dem".

"Riktig", svarte kvinnen, "men De har jo utstyret til det og jeg vet jo

ikke om De kanskje begynner med det så snart jeg vender ryggen til".

Betjenten tygde litt på dette og sa :

"Farvel frue, og ha en god dag"svarte han og seilte avsted.

Historiens moral: Forstyrr aldri en kvinne, når hun leser en bok, for hun

kan nemlig tenke samtidig!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...