Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan i alle dager kommer jeg meg til Varden?


Bananen

Recommended Posts

Skrevet

Tror jeg har tatt meg evig mange runder rundt i Fyllingsdalen/Varden, for å finne den mystiske veien der retrieverklubbfolka trener. Jeg veit. Jeg kunne ha spurt de, men jeg spør allikevel dere hvor denne magiske veien er. Gulesider gir meg en kjørevei over gangbrua i Vardeveien, men der vil jeg ikke kjøre.

For å si det sånn. Jeg har blitt godt overrasket over flere veier i Bergen. Som vi ville kalt en gangvei i Oslo. Og disse såkalte bilveiene i Bergen har motgående trafikk også.

Uansett. God veibeskrivelse til meg for å komme dit? :hmm:

Skrevet

Ta bussen :hmm: Den stopper like ovenfor den smale veien som går ned dit. Men det er så mange år siden jeg har vært der at jeg ikke husker annet, men *mokken* og linepip m.f. her ikke skal nok ha greie på det :)

Skrevet
Jammeeeeen! Jeg ser jo biler på plassen. Vil vite. :)

Når du kommer fra Oasen og tar "hovedveien" utover, så ta av til høyre når du ser Shell stasjonen. Så tar du til venstre (da får du Shell på venstre hånd) og kjører opp en vei som har fartsdumper og en skole på høyre hånd. Denne bakken går opp og så begynner den å gå ned igjen (eh.. flire). Når 50 sonen overtar igjen får du en sving i veien rett etterpå. Så ser du (hvis du bruker øynene) mange biler som er parkert langs veien på venstre side med et busstopp. Rett til høyre for dette busstoppet har du en ørliten vei. Ta inn her (blir sving til venstre når du ser den). DEnne veien tar deg over en liten bro som går over "hovedveien" dersom du hadde fulgt den, og så inn på en grusvei som tar deg ned til treningsplassen :hmm:

Var det forståelig eller fullstendig grusomt?

Skrevet
Ah!

Da var det den broa jeg tenkte på. Men som sagt. I Oslo pleier det ikke å kjøre biler over sånne. :wub:

Takk! Jeg vet hvor du mener. :twisted:

Genialt! *klappe meg selv på hodet* :) Skal du på uof i ag der i helgen?

Skrevet

Nei, kjørte bare innom i sted for å se. Men det hadde vært litt kult å kikke til helgen. Nå vet jeg jo hvor det er og alt. :twisted:

Ja, det gikk an å kjøre over broa. Hæhæ.

Skrevet

Det går helt fint å kjøre over broen. Bare vi som trener der som kjører dit uansett :twisted: Det blir kjekt å møte deg, jeg trener der nemlig av og til. Tenkte å dra ut å trene lydighet i dag.

Skrevet

Har dette stedet en veiadresse? Jeg har stirret meg helt bort på google-kartet, og klarer ikke å lete meg fram til hvor banen skal ligge :P

Noen som kan hjelpe et stedsforvirret rotehode? :twisted:

Om jeg klarer å finne frem, så kommer jeg på fellestrening om onsdagene, jeg som er "støttemedlem" og allting...

Skrevet
Har dette stedet en veiadresse? Jeg har stirret meg helt bort på google-kartet, og klarer ikke å lete meg fram til hvor banen skal ligge :P

Noen som kan hjelpe et stedsforvirret rotehode? :twisted:

Om jeg klarer å finne frem, så kommer jeg på fellestrening om onsdagene, jeg som er "støttemedlem" og allting...

Adresse? Nei den var litt verre.... :P

Men her er kart ihvertfall. Du må kjøre inn Vardeveien og over en liten bro som går over R(?) 540.

Broen ligger like ved et gammelt busskur, sånt i betong, vis a vis noen gule rekkehus.

http://www.gulesider.no/kart/#lat%3D669466...26tab%3Daddress

Skrevet

Takk! Nå fant til og med jeg banen!! (Tror jeg... :twisted: )

Skal spørre min gode venn Herr GPS om han kan guide meg frem til riktige sted på onsdag. Da blir det trening på oss på onsdag!! :P

Skrevet

Tviler på at herr GPS finner det (min erfaring med rælet :twisted:).

Men spørs hvor du kommer fra. Vi fant det best ved å kjøre av Varden fra Loddefjord (veien mot Søreide). Tok av venstre mot Varden, fulgte veien, tok til høyre i krysset der veien deler seg. Bunnpris er vel på venstresiden der. Kjører saaakte forbi noen biler på høyre side, og titter du litt ekstra godt, ser du en bro (som ser ut som en gangbro, that confused the hell out of me!), og kjører over. Tror det står et fint, lite rundt skilt der du kan kjøre over om du kjører maks 8 tonn også. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...