Gå til innhold
Hundesonen.no

trenger litt tips og råd :)


Recommended Posts

Skrevet

Da driver jeg og oppdaterer hjemmesiden min:)

Tenkte om det kanskje var noen der ute som ville gi meg litt ris og ros,

er litt enklere og være kritisk når man bare kikker innom enn for meg som har tilbragt en del god timer der... :icon_confused:!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg er av den enkle typen, synes det var litt mye i menyen din...

Dersom du skal ha så mange "sider", eller hva det heter (er helt grønn på dette :hmm: ) så ville jeg ha delt opp og kategorisert det hele litt mer.

Evnt lagt alle bildesider inn under en, feks galleri.

Blir vansklig å forklare, skal prøve å vise istedenfor :)

Noe ala sånn:

Velkommen

Om oss

Nyheter

Blogg

Hund 1

Hund 2

Avlsmål

Valper

Til salgs (regner med denne var forbeholdt hund, var ikke innom alle steder :P )

Min oppdretter

Filmer

Bilder

Kalender

Linker

Gjestebok

Skrevet

Nå skal jeg gi deg litt tilbakemelding, beklager om den blir litt kritisk eller slikt. Jeg er nemlig en perosn som sier ting litt rett frem, alt er ment godt;)

-Jeg er enig med *mokken*, veldig mye i menyen din. Trenger du alt?

Er også enig i at du burde kategorisere sidene litt mer. Like forslaget til Mokken, men tenker at du kanskje kan samle avlsmål og om din oppdretter under en fane. "avl"? Da kan du skrive om avlsmål, hvorfor du avler, hva du ønsker av valpekjøpere ol.

- Hest kan havne under "om oss" siden du ikke har skrevet så mye om de og det ser ut til at siden mest skal handle om hundene og oppdrett.

- Selv er jeg ikke så fan av egen nyhetsside, kanskje du bare kan ha de 4-5 siste nyhetene på fremsiden? Du har jo blogg og da vil jo den kunne tjene mange av de samme funksjonene som en egen nyhetsside.

- Er det mulig å få integrert bloggen i siden så den ikke hopper opp i nytt vindu?

"ny side kommer" er noe du iallefall ikke trenger før siden er der. "under bygging" er aldri bra på en nettside. Da venter man heller med å legge ut til ting er klart:)

Dølinker bør heller ikke forekomme (slikt som "nåværende kull" når siden ikke finnes).

Alt du tenker å få på siden, men som du ikke har klart kan du skrive ned på papir. Ikke legg det på siden før det er ferdig

Selv synes jeg svarte sider med hvit skrift er slitsomme å lese og understrekning av all tekst burde også unngås (ser du har det på bla avlsmål- siden). Understrekning er til spesiell tekst som linker og/eller overskrifter.

less is more gjelder i aller høyeste grad på nett sider, tenk enkelt og rent er mine tips. Færrest mulig faner i menyen, enklest mulig skrift, bruk av grafikk og bilder som harmonerer.

Det var vel det jeg hadde å si om forbedringer per nå. men for å ikke knuse deg helt skal jeg nå fortelle litt om det jeg synes var bra:)

- Valpe siden som er delt i planlagte og tidligere kull. Veldig bra at du har lagt de to under samme fane.

- Om oss var bra, kort og grei info med tydelig kontaktinformasjon. Topp!

- Hundesidene var flott. Lett tilgjengelig og oversiktlig info, fine bilder og bra at du har lagt mer bilder, stamtavle og resultater som undersider. Det holder siden om hundene rene og fine, så kan spesielt interresserte trykke seg videre om de vil det:)

- Link siden + aktiviteter er oversiktlige og greie, men her ødelegger fargene synes jeg jfr. det jeg skrev over.

Mine viktigste tips til deg må bli å rydde opp og forenkle siden, bytte ut fargene dine og bruke litt tid på å titte rundt på andre nettsider. Det er mange er på forumet med egne hundesider, klikke deg litt rundt å se hva du liker. Hvem sine sider synes DU ser bra ut? hvilke idéer kan du plukke opp fra andre? Slik jeg har fått utviklet siden min over tid iallefall. Jeg ser på andre sider og ser hva jeg synes fungerer og ikke fungerer så bruker jeg dette til å utvikle min egen side videre.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Tusen takk for gjennomtenkt kritikk ;)!

det er ikke lett å se sånt selv når man er fersk i gamet, da blir man nesten blind av å sitte å lage siden og nesten alt ser i grunn bra ut.. :P

har nå gjort om på en del av sidene etter gode råd fra dere. takk for hjelpa :blink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...