Gå til innhold
Hundesonen.no

tilbydende adferd


Bambi

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det jo slik at tutta og jeg vi trener med stå, sitt, dekk, innkalling og kontakt (og selvfølgelig båndtrening) med kommandotillegging. Men hun tilbyr jo så mye ønsket adferd og jeg sitter i en posisjon hvor det faktisk er uvant for meg. Det jeg i bunn og grunn lurer på er skal jeg bare belønne dette videre sånn at hun skjønner at adferden er positiv eller skal jeg også legge til kommandoen jeg ønsker på det? 

Jeg vil ikke legge på for mye ettersom hun faktisk er en aktiv valp i utgangspunktet. Eller skal jeg bare ignonere denne adferden (regner vel med at jeg ikke skal, men spør nå lell.) ? 

hva mener dere? :lol:

Skrevet

Jeg tenker at du kan belønne alt, men bare legge kommando på det viktigste? Dere har jo så god tid på dere, og da er det kanskje bedre å ta litt av gangen og kvalitetssikre det etterhvert..

(?)

Skrevet

Synes hun skal få belønning hele tiden, jeg, bare for at hun er så søt :lol:

Tror jeg ville fortsatt som du gjør. Men jeg har jo ikke peiling...

*vente å høre hva de lærde mener*

Skrevet
Synes hun skal få belønning hele tiden, jeg, bare for at hun er så søt :lol:

Tror jeg ville fortsatt som du gjør. Men jeg har jo ikke peiling...

*vente å høre hva de lærde mener*

:whistle: du har vel ikke hilst på henne du vel?  :whistle:

Jeg fikk ett veldig godt svar igår ifra ei annen venninne  :hug:

Veldig lignende det du skrev Marie :lol: 

Så da blir det å belønne og repetere, men kun å legge inn få kommandoer om gangen sånn som jeg allerede gjør  :lol:

men C&S... pell deg på msn! i need somebody to talk to :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...