Gå til innhold
Hundesonen.no

Lange tøyler


Raksha

Recommended Posts

Siden det ser veldig ut til at jeg blir hesteeier om veeeldig kort tid (les: har hesten tilgjengelig alt - den er bare ikke formelt min) og lenge har hatt lyst til å lære lange tøyler prinsippene på hest, så lurer jeg på, er det noe av dere som vet hvor jeg kan få tak i skikkelige lange tøyler med både riktig mykhet og tyngde til treningen?

Og, er den filmen om lange tøyler bra? Er det flere? Hvilken anbefales? Jeg har fått låne en bok jeg skal lese - men om filmen er bra, så tror jeg at jeg må ha den og altså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Filmen er vanvittig bra!

Du kan liksom se litt - gå ut til hesten å prøve og så se videre..

Jeg skal forresten ha LT time med en veldig flink instruktør på lørdag, sånn i tilfelle en oslo tur da ikke er helt umulig.

Venninnen min lager tøylene selv, jeg kan spørre om oppskriften :blink:

Selv har jeg satt sammen to lærtøyler.

Og hvilken hest ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tips! Da skal jeg shoppe filmen også. :blink: Misunnelig på deg som får instruksjon da, desverre kommer jeg meg ikke til oslo i helg, har fri onsdag og torsdag.

Burde vel funke med lange myke lærbånd til hund også? Tar gjerne i mot oppskrift, hun jeg og snakka med sa at de fleste lager selv, men burde jo være marked for det i norge også etterhvert?

Lady blir min, hun her:

3675992479_ca659a0cf9.jpg

Får henne som takk for insatsen i sommer, og foring og løpende utgifter så lenge jeg jobber her. Om jeg skulle finne på å slutte og flytte, så tar jeg henne med meg. :=)

Hun kan ikke ris enda, hun går rett i taket med en gang noen setter seg på henne, så det passer meg ypperlig. Da kan vi kose oss masse på bakkenivå til begge to er klare for å ta turen opp på ryggen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Smale lærtøyler er ikke noe problem. Har gått med kjøretøyler også. det som er viktig er at de ligger godt i hendene dine og at du trives med de, og at de ikke er veldig tunge. Synes nesten det er viktigere at de ikke er for lange, enn at de ikke er for tunge.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oki, takk for tips. :)

De du sendte bilde av som skal selges?

Må lese boka først og kjøpe meg filmen, så får jeg teste og se hva jeg finner ut funker for oss etterhvert. Innen vi kommer så langt er det vel godt mulig at folk har rukket å finne "de perfekte" og begynt å selge dem her. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Heter det ikke tømmer når de er lange? :)

Tømmer er til kjøring og er litt bredere og tyngre. Lange tøyler er akkurat som til ridning, bare lengre og helst litt lettere.. Men godt spørsmål, og vet ikke om svaret mitt er godt nok egentlig :)

Oki, takk for tips. :)

De du sendte bilde av som skal selges?

Må lese boka først og kjøpe meg filmen, så får jeg teste og se hva jeg finner ut funker for oss etterhvert. Innen vi kommer så langt er det vel godt mulig at folk har rukket å finne "de perfekte" og begynt å selge dem her. :)

Ja nesten som de på bildet, bare visstnok mye bedre stoff. Skal se om jeg får bilder av det etterhvert også :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja nesten som de på bildet, bare visstnok mye bedre stoff. Skal se om jeg får bilder av det etterhvert også :)

Oh, stilig! Sikkert billigere enn de jeg sendte deg info om på PM. Så da er jeg interessert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...