Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Her kommer bilder av min lille søtnos, Phalene-gutten Snoopy.

Har vært med bestemor og bestefar på tur. Stjal stolen til bikkja som bodde der. :(

100_0075.jpg

Ut på tur, aldri sur. Godt å få litt forfriskninger

100_0080.jpg

"Hund i solnedgang" elns

100_0093.jpg

100_0096.jpg

What chu lookin' at?!

100_0099.jpg

  • 1 year later...
  • 2 months later...
Skrevet

hvem har phalene her inne på sonen??

Navn: Freetains Lollipop, til vanlig Loppa

Født: 14.03.06

Kjønn: Tispe

Høyde/vekt: 23-24cm ca/1,8kg

Brukes til: Konkurranse lydighet etterhvert. Prøvd rundering.

Oppdretter: Kennel Freetains, Anne Grethe Grønli Lyngstad

DSC_012loooopp7.jpg

DSCso_sot0059.jpg

DSC_loppafin0146.jpg

DSC_0128kontakt.jpg

Skrevet

*kremt* Tine... Jeg tror kanskje at Loppa er litt mindre enn 25 cm altså. Tror Rikke er ca 25 cm! :)

Navn: Cingaro's Ulricke, Rikke til vanlig

Født: 22.03.04

Kjønn: Tispe

Høyde/vekt: ca 25cm tror jeg, 3kg

Brukes til: Mamma's lille kosejente, tur og lydighet. Mulig vi debuterer i kl1 i løpet av året.

Oppdretter: Cingaro's kennel

Rikke-vinterkos2.jpg

redigert_ps2.jpg

  • 1 year later...
Skrevet

Hei! Ser ut til at jeg fant en slags Phalene tråd. Jeg har nettopp blitt introdusert til rasen, men fant meg en gang ut at det var denne hunden jeg har lett etter. Har tittet litt på Border Collie blandinger, da jeg ønsker en kosehund jeg kan drive agility med. Men Phalenen kan jo alt det pluss mer. Og perfekt størrelse, da jeg ikke ønsker så lite som Chihuaha, men ikke så stort som retriever. Siden jeg kommer til å bo i leilighet tror jeg den vil passe perfekt inn.

Da jeg vurderer å kjøpe en uregistrert (ønsker ikke å drive med utstilling) så tenker jeg å sterilisere eller kastrere uansett hva jeg kjøper. Heller da mest mot tispe, da jeg tidligere har hatt hannhund og ønsker å prøve noe nytt.

Hva anbefaler dere? Egne erfaringer? Tispe eller hannhund? Sterilisering??

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror ikke det er så mange som selger Phalener uregistrert. Annbefaler deg heller å kjøpe en registrert en med stamtavle! Da vet du mye mer hva du får.

Skrevet

Da var det bestemt, og Phalene ble det!

Får henne rundt 12. desember! :P:) Og gleder meg masse. Legger ved to bilder av henne!

Navn: Foreløpig bare Tinka

Født: 19.10.08

Kjønn: Tispe

Høyde/vekt: fortsatt baby

Skal brukes til: Lydighet, agility og kosehund da!

Oppdretter: Familie fra Trysil, Anita og Jan Øien

  • Like 1
Skrevet

Her kommer det noen flere bilder av lille Loppa dyret :P

DSC_0163-1.jpg

Loppa

DSC_0162-1.jpg

Loppa på skogtur

DSC_0094-1.jpg

Loppa koser seg i snøen i år, hehe

DSCblanding3_0084-1.jpg

Loppa koser seg på ryggen

fjelltur14-2.jpg

På vei opp til Andersnatten

fjelltur9-3.jpg

Loppa

fjelltur22-3.jpg

Tar en liten pause

supergirl-2.jpg

På lp-stevne. Foto: Astrid

fvf_lang-2.jpg

Loppa går fri ved på lp-stevne. Foto: Astrid

Det ble noen det :P

  • 3 months later...
Skrevet

Nei, så lurte jeg på hvor mye spaniel det egentlig er i Phalenen, jeg vet jo at den også kalles Continental Spaniel. For personlig trodde jeg ikke det var noe jaktinstinkter i denne hunden i det hele tatt, men så feil kan man ta. Igår lærte Tinka seg en perfekt apport på ca. 10 min. Og dvs. at hun faktisk også søker etter fuglen. Og hvis jeg hadde henne i bånd mens noen andre gjemte fuglen ble hun helt vill (akkurat som en setter).

Men det var ihvertfall kjempemorsomt at mine lille "selskapshund" klarte en så bra apport når mammas stående fuglehund bare løper og spiser de opp.

Skrevet

Nå kan jeg vel legge inn litt oppdatert informasjon om babisen min!

Navn: Tinka Tequila

Født: 19.10.09

Kjønn: Tispe

Høyde/vekt: 25-27cm ca3,5kg

Brukes til: Apport, etterhvert: agility, spor/søk og lydighet.

Oppdretter: Ukjent

Så utifra hennes str. nå som hun er 4 måneder, vil jeg jo tro at hun kommer til å bli ganske stor. Ellers er hun en herlig jente som lærer seg nye triks på en, to, tre. Men hun er også ganske tøff, så det er ikke alltid like morsomt å bli satt på plass da.

  • 8 months later...
Skrevet

Får legge litt bilder ut av Tinka.. som forresten er veldig forskjellig i utseende fra din:P

Bare husk at hun er klipt ned når dere ser på bildene! :flowers: (men det vokser seg ut nå!)

Først må vi strekke oss litt:

p1050354.jpg

Sitte pent i sola:

p1050358.jpg

Løøøøpe!:

p1050370z.jpg

Snuse litt før vi tisser:

p1050362u.jpg

Ååå, deilig :whistle:

p1050363k.jpg

Er vi ferdig med bildene nå mamma?:

p1050372f.jpg

Avslutter med et babybilde:

hungrypw1.jpg

Skrevet

Åååå søteste nurket! Hun er så skjønn hun også!

Er hun veldig liten forresten? Så sånn ut der hun går FVF :rolleyes2:

Skal etterhvert ha hund nr 2.. og det står liksom mellom raser som Korthåret Collie, Malle og denslags "bruks"-hunder.. men så er det en liten del av meg som vil ha en skjønn renraset Phalene! (hmm, kanskje jeg kan skaffe meg en av hver :ahappy:)

Skrevet

Oi oi.. ja litt forskjell der :rolleyes2:

Pene han var! Hadde vært morsomt å se henne sammen Tinka, tror hun veier sånn nesten 7kg nå (mye muskel da), er 37cm fra nakke til halerot, og 33 cm i mankehøyde :ahappy:

Skrevet
Ja :ahappy: Du bor ikke så langt unna da? Bærum? :rolleyes2:

Loppa, 3,5 år: Høyde: 23 cm ca. Veier: 2 kg.

Tintin, 9 mnd: Høyde: 28 cm ca. Veier: 3,7 kg ca.

Drammen ja.. nei da er vi ikke langt unna hverandre. Hadde jo vært morsomt å treffes, det er sjeldent jeg ser andre phalener.

Og oii.. litt annerledese mål fra Tinka ja! Hun er en kjempe!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...