Gå til innhold
Hundesonen.no

Finnes det mild smertestillende reseptfritt?


Recommended Posts

Overskriften sier det meste. Finnes det smertestillende for hund som ikke er reseptbelagt?

Dina har slått opp såret sitt igjen og hopper på tre bein her. Hun har veldig vondt i beinet sitt... :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, det har jeg ikke hørt om, kanskje naturmedisin, men det her jeg ikke oversikt over.

Ville tatt en tur til veterinæren (eller ringt og be om resept hvis du kjenner de godt) og fått litt Rimadyl, men husk at på smertestillende så kan hun fort ruse rundt og ikke kjenne smerten, så da må man være nøye med å holde dem i ro så skaden ikke blir verre :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har vært der en gang, så hun går på antibiotika, men slo opp det igjen i går så nå har hun blitt værre. Etter nærmere ettertanke fantjeg ut som du sier at det kanskje ikke er så lurt at hun ikke kjenner smerten. Da blir hun mer aktiv og vil kanskje bli enda værre. Det er nok bedre at hun kjenner at hun må være litt forsiktig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det jeg tenker på er homeopati , naturmedisin isåfall. Jeg bruker kamomille til min gamling med god effekt. Det er betennelsesdempende/roer en del smerter. Nå har jeg fått kamomille ekstrakt av homeopat før men bruker også vanlig kamomille te.

Kan kjøpe kamomille te hos helsekost og lage, også kjørle ned og ha over maten f.eks.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...