Gå til innhold
Hundesonen.no

Blod i en patte.


Recommended Posts

Jeg har en blandingstispe som blir 9 år i år.

Hun har fått en voldsom matlyst,lagt på seg,blitt roligere og mer grinete enn normalt. Jeg tenkte derfor at hun kanskje hadde fått innbilt svangerskap(løpetid for 2-3 mnd siden).

Jeg forsøkte og klemme litt på pattene for å se om det var noe melk der, isteden kom det blod ut av den ene patten. Ikke mye,men først en sprut også noen dråper.

Jeg kan ikke kjenne noen kuler e.l og hun har temp i 37,9. Har snakket med veterinær og fått time i morgen men tenkte jeg skulle undersøke om andre hadde opplevd det samme så jeg kanskje får sove i natt. :yawn:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Jeg stressa meg ned til vet. tidlig om morgenen,trøtt som en dupp etter å ha liggi hele natta og bekymret meg syk for snuppa mi.

Kommer ned,hun klemmer og titter og spør om alt mulig. Så sjekker hun patten og finner ut at det bare var et overfladisk sår. :)

Sjekket for diabetes,stoffskifte osv og hun fant ingen feil.. Antakelig er det bare inbilt svangerskap som gjør at hun er såpass rolig,daff og småsur. Vi ser det ann litt og om det ikke blir bedre så kunne hun få et middel mot det..

Verre var det ikke. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...