Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som trenger hjelp i sommer?


Midas

Recommended Posts

Jeg er helt sjuk etter en hund til, og Dina koser seg så utrolig når hun får være med andre hunder, så derfor tenkte jeg at kanskje jeg kunne være til hjelp for noen som trenger hundepass i sommer.

Dina er ei fox terrier tispe som blir 1år 26.Mai. Hun er veldig høflig og snill med andre hunder, litt skeptisk på store hunder som er busete. Hun er ikke dominerende i sitt eget hjem, og deler gjerne lekene sine og godbitene med andre.

Jeg kan passe hund av liten/mellom størrelse. Hunden vil få masse mosjon og aktivisering, så om det er en aktiv rase gjør ikke det noe. Vi har ikke mulighet til å ha hundene ute, utenom når vi går tur med de. Hunden må kunne være hjemme alene, men trenger ikke å være i bur på natt eller når den er alene. Det er ikke Dina heller. Hjemme-alene tiden vil selfølgelig være begrenset.

Det er jo litt i god tid dette, men hvis noen trenger hjelp er det bare å si fra enten her eller på pm.

Det er en forutsetning at Dina trives med hunden, slik at de må møtes på forhånd. Vil ikke at hun skal komme i andre rekke, hvis hun ikke går overens med hunden. Det gjelder jo forsåvidt for begge hundene da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm, har kanskje planer om en liten ferie. Det er ennå ikke bestemt hva eller hvor så jeg vet ikke om Tinka kan være med.. men hvis jeg skal et sted hvor hund ikke kan være med så hadde det vært supert om du kanskje kunne passet henne! Hun hadde det jo veldig gøy med Dina!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det kan jeg vettu :ahappy: Så lenge vi ikke skal ha ferie samtidig, men jeg tror vi skal ha ferie ei uke tidlig i juni og første uka på august. Hun og Dina storkosa seg sammen, så det hadde vært koslig :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Hei, ja var welsh terrier han på snart 2 år hadde nok kost seg i lag me din hund. Dessverre bor vi på vestlandet, så det blir litt upraktisk.

Åå, det hadde jo vært super koslig da. Jeg sikler på den rasen, og det hadde vært en flott måte å bli litt kjent med rasen på. Blir kanskje litt tungvindt når det er såpass langt unna ja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åå, det hadde jo vært super koslig da. Jeg sikler på den rasen, og det hadde vært en flott måte å bli litt kjent med rasen på. Blir kanskje litt tungvindt når det er såpass langt unna ja.

Ja, hvis du har fox terrier så vet du hva du går til.

Vi har en tispe hjemme på lån fra oppdretter, i tillegg til vår egen. Må si det stor forskjell på han og henne. Han er hard som stål, mens hun er mykere. Han skal dessuten som oftest sloss dersom han møter andre hanner. Ganske stress, men umulig å få gjort noe med. Ellers er det kjempekjekke hunder.

Vi skal på utstilling i kristiansand så du ser oss der dersom du skal nedover...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...