Gå til innhold
Hundesonen.no

Halter når ho reiser seg


Akita

Recommended Posts

Skrevet

Er en smule bekymret for nurket mitt. Ho er nå 2 år og 2mnd.

Problemet er nå ho har lagt på gulvet en stund og reiser seg for å gå, kan ho begynne å halte.

Skal på toårs kontroll i neste uke, men det er så lenge til.

Det er ikkje noe som har skjed med ho.

Noen som har noe å komme med?

Skrevet
Har du sjekket om hun har hd ?

Nei, har ikkje det. Ho er en blandingshund. Men har vært på tanken. Er jo redd det kan være noe i den duren

Skrevet
Nei, har ikkje det. Ho er en blandingshund. Men har vært på tanken. Er jo redd det kan være noe i den duren

Det kan jo være at hun har overbelastet seg? Strekk i en muskel el :rolleyes:

Skrevet
Det kan jo være at hun har overbelastet seg? Strekk i en muskel el :rolleyes:

Ja hadde jo "håpt" det var noe slikt, men har egentlig sett dette en stund, men er blitt my værre i det siste.

Skrevet
Ja hadde jo "håpt" det var noe slikt, men har egentlig sett dette en stund, men er blitt my værre i det siste.

Merker du det bedre når det er kaldt, eller når hunden har ligget på kaldt gulv evt hardt ?

Har du kontakt med søsken ?

Skrevet
Merker du det bedre når det er kaldt, eller når hunden har ligget på kaldt gulv evt hardt ?

Har du kontakt med søsken ?

Ser det når ho ligger rett på gulvet, er gjerne kaldt der også. det er noe eg må se nærmere på

Nei har ikkje noe kontakt med noen i familien hennes

Skrevet

Kanskje greit å ta en HD røntgen for sikkerhetsskyld? Så VET du evnt åssen det er med hoftene uansett, om dette skulle vise seg å være av annen grunn :icon_confused:

God bedring til voffa.

Skrevet

Visst dette er hd, og ho halter innimellom. og så ung. så kan vel dette bli et stort problem?

Vet svært lite om hd

Skrevet

Har hun vondt når du klemmer på benet hennes. Og i så fall hvor er det da vondt.

Jeg synes ikke du skal bare tenke hd.

Det kan være en strekt muskel eller en overanstrengt muskel...

Ta deg en tur til veterinæren å hør med dem. Er det muskelen som er problemet

annbefaler jeg deg å prøv å finn en hundemassør i nærheten av der du bor..

Problemet kan sitte en annen plass om det er musklaturen og

da bør du få rettet på det som egentlig er problemet.

Er selv utdannet hundemassør så slike problemer er det mange av.

Etter noen behandlinger så er hunden helt fin igjen.

Bare et tips.

Skrevet

Kan jo også være når hun har lagt på et kaldt gulv at senene er kommet i klem. Ellers vil jeg tro det kan være muskulært som flere her sier.

Er hun aktiv ute? Løper rundt som en galning eller noe i den duren? Kan hun ha slått seg kraftig for lenge siden, og at det henger igjen?

Vet selv med nabohunden her som ble påkjørt i hoften for et år siden, at hun kan begynne å halte innimellom ved hard aktivitet eller om hun har lagt lenge i en stilling.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...