Gå til innhold
Hundesonen.no

Ørebetennelse.?


IngriJ

Recommended Posts

Skrevet

Cora har plutselig fått ett henge øre, hun har ikke det til vanlig. Hun rister irritert på hode hele tiden. Tror mamma skal ringe nå å se om noen dyrleger er åpent rundt i området her.

Skrevet
Cora har plutselig fått ett henge øre, hun har ikke det til vanlig. Hun rister irritert på hode hele tiden. Ho klør en del, men det er noe problem med foret. Ho er allergisk mot vanlig for man kan kjøpe på butikken, så vi må kjøpe allergi for. Noen som vet noe om det med øret? eller har noen idér?

Skjønte ikke helt det der jeg :lol: Men med ørebetennlese skal det se rødt og irritert ut i øret, og det lukter stramt og så. Du må rett og slett se inn i øret, og lukte :)

Skrevet
Skjønte ikke helt det der jeg :lol: Men med ørebetennlese skal det se rødt og irritert ut i øret, og det blukter stramt og så. Du må rett og slett se inn i øret, og lukte :)

Skal se :) Bare mamma kommer inn med ho igjen :D

Skrevet

Sjekket nettet. søkte på googel: Ørebetennelse hund . Der står det en del hva hunden gjør når den har fått øre betennelse. Tror hun har fått det pga foret, siden ho må gå på allergi for, noe hun ikke har fått på 2-3 uker.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...