Gå til innhold
Hundesonen.no

Vinterridestøvel


tm100001

Recommended Posts

Jeg fikk ett par vinterridestøvler i julegave 24.12.08. De virket kjempefine, det var heimer sine thermo "ettellerannet." Det var borrelås på sidene, men ikke gummi over tåa som det bruker å være. Når jeg skulle ta dem på i dag for å prøve, knakk den plastikk greia til å stramme borrelåsen. Jeg snakket med en venninne, hun sa at det hadde skjedd på hennes likedane støvler også. Hun hadde også sett en annen i stallen som også hadde likedane, de var også knekt. Det tyder jo på at plastikken er veldig dårlig på disse skoene.

Mine gamle ridestøvler er ganske varme, men de er utslitte og, de har kanter som setter seg i stigbøylene og skraper mot salkappen. De heter EuroRiding, men jeg vet ikke hvor de er kjøpt da jeg byttet dem med en annen.

Derfor er jeg på leting etter nye vinterridestøvler. Kanskje dere kan hjelpe meg? :icon_confused:

Krav:

- De må være varme, så jeg kan ha de ute på vinteren uten "4000" sokker i. Helst foret, eventuelt med thermo funksjon.

- De skal gå ganske langt opp på foten, men siden jeg har korte legger må de ikke være høyere enn 40 cm.

- Jeg bruker størrelse 36-38, men jeg tror jeg går for størrelse 38, så kan jeg ha dem lengre.

- Prisen burde ikke være over 1000 kr

Kom gjerne med anbefalinger og hvis du har negative erfaringer, del dem også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har tilbrakt 8 rideår med vintre der kulda har vært ned mot 20-30 minus. Har selv aldri hatt termoridestøvler, men har i kalde vinter brukt to ulike alternativer: graninge støvler med ullsokker (ett tytn par med ett litt tykkere par utenpå. Ullfrotté er ett godt tips. tynne, mye varme:)) og lett forete stallsko med ullsokker i (samme som støvlene). Stallskoene ble brukt med lange ridebukser, eller "islandshestridebukser" som noen liker å kalle dem. Støvlene med vanlige ridebukser.

Så egentlig ikke noe tips om thermostøvler, men heller deling av erfaringen min fra mang en kald vinter. Ullsokker er ett must, ett tynt par og ett litt tykkere med ullfrotté burde holde deg varm nok om du kombinerer med en god og vanntett sko/ støvel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...