Gå til innhold
Hundesonen.no

Tinka Tequila


SiriEveline

Recommended Posts

Skrevet

Første kvelden i nytt hjem var litt slitsom

tinkafrstekveldxr7.jpg

w334.png

Vært på shopping i dyrebutikken og fått bamse!

minbamsepy4.jpg

w461.png

"Ingen får ta den fra meg!"

tinkabeskyttebamseug4.jpg

w459.png

Digger hulen sin!

burergygk1.jpg

w460.png

Her i gården sover vi veldig godt

sovegodtbb2.jpg

w461.png

"Hva skal vi gjøre nå da mamma?"

tinkasepameglp1.jpg

w460.png

Skrevet
Kjempeskjønn :drool:

Kjempe nydelig!

Tusen takk! Det er så spennende å ha henne her og morsom er hun også. Men jeg føler virkelig at hun er veldig enkel til nå, så bare gruer meg til perioden hvor hun bare stjeler ALT hun finner. Nå er jo soverommet mitt veldig valpesikkert. Bare lekene hennes som får ligge på gulvet, og et avispapir for nødtissing.

Skrevet
Så skjønn!

Og utrolig stilig navn hun hadde :drool:

Hehe! Egentlig skulle det bare være Tinka. Men jeg ville ha et litt lenger navn (bruker jo bare Tinka til vanlig da). Og siden jeg har bodd i Mexico i tre år ville jeg ha noe relatert til det. Så når hun tok første stegene i leiligheten min sjanglet hun ganske fra side til side, hun så rett og slett drita ut. Så da har det blitt Tinka Tequila, og hun har sånn drita momenter, dunker hode under sofaen og sånne ting. Hun er bare så søt!

Skrevet

Hun ER nydelig :P

Gleder meg til å følge henne her på Doggis, du må legge ut masse bilder etterhvert som hun vokser :lol:

Måtte bare se tilbake på bilder av Loppa jeg nå, jeg hadde hun ikke som valp da, fikk hun 10- 11 mnd gammel.

i133378328_67086_5.jpg

Lille bamsen min, 5uker. (Håper det er greit at jeg la ut et bilde i din tråd :drool: )

Skrevet
Hun ER nydelig :P

Gleder meg til å følge henne her på Doggis, du må legge ut masse bilder etterhvert som hun vokser :lol:

Måtte bare se tilbake på bilder av Loppa jeg nå, jeg hadde hun ikke som valp da, fikk hun 10- 11 mnd gammel.

i133378328_67086_5.jpg

Lille bamsen min, 5uker. (Håper det er greit at jeg la ut et bilde i din tråd :drool: )

Helt greit, så nydelig hun er! Jo forresten, bruker du Loppa til noe spesielt (som agility eller noe) eller har du erfaring med det? Hørte nemlig om en som ikke klarte å få vippa til å falle ned!

Skrevet
Helt greit, så nydelig hun er! Jo forresten, bruker du Loppa til noe spesielt (som agility eller noe) eller har du erfaring med det? Hørte nemlig om en som ikke klarte å få vippa til å falle ned!

Aron er 3 kg og vippa går ned på han. Men han må helt utpå tuppen da :lol: Vi har større problem med "pølsa", den på vår treningsbane er veldig tung. Lykke til :drool:

Skrevet
Helt greit, så nydelig hun er! Jo forresten, bruker du Loppa til noe spesielt (som agility eller noe) eller har du erfaring med det? Hørte nemlig om en som ikke klarte å få vippa til å falle ned!

Jeg og Loppa driver ikke med agility, men lydighet. vi trener aktivt, og har konkurrert noen ganger :happy: og skal selvsagt fortsette masse mer på nyåret. Men nei, jeg har ingen erfaring med å trene agility med en så liten hund, hun veier 1.8.

Hvor mye veier Tinka nå forresten?

Skrevet
Jeg og Loppa driver ikke med agility, men lydighet. vi trener aktivt, og har konkurrert noen ganger :happy: og skal selvsagt fortsette masse mer på nyåret. Men nei, jeg har ingen erfaring med å trene agility med en så liten hund, hun veier 1.8.

Hvor mye veier Tinka nå forresten?

Da vi veide henne hos veterinæren på tirsdag veide hun allerede 1.65kg så jeg tipper nesten hun kommer på en 3kg. Får håpe det med tanke på vippa.

Og tunnelen har jeg også hørt folk med papillon og phalene ha problemer med. Men den tid den sorger, imellomtiden må nok sitt, dekk og bli osv. bli innlært. Men hun lærer veldig fort!

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...