Gå til innhold
Hundesonen.no

Miljøvennlige julegaver - tips?


Lemen

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaring med Lush produkter? De skal være miljøvennlige, håndlagede og garantert ikke testet på dyr, men er det bra produkter?

Prisene så ikke så gale ut og netthandel er så innmari kjekt når jeg sitter sausa foran pc og orker ikke å tenke på en tur på nærmeste kjøpesenter... Tør jeg trykke send bestilling?

Skrevet

Jeg elsker Lush, kjøpte fra England før og får i blandt når diverse familiemedlemmer tar turen hehe. Liker de faste såpene veldig godt (vel de hadde favorittsåpen min, men den er desverre gått ut..). Bade bombene og boblebitene anbefales, dog ikke om du har fnugg av sensitiv nese hehe.. De lukter MYE. Jeg liker også shampoo bar'ene (bruker ultimate shine i blandt), balsamene er ikke like bra syns jeg (har dog veldig langt tykt hår så jeg trenger litt kraftigere saker enn de har). Coolaulin balsam lukter godt da. Om du kjøper flytende shampo så ikke ta Cynthia Sylvia Stout, den stinker noe inni hampen. Jeg har ikke bestilt fra Norge enda siden jeg nettopp har fått ny ladning, og det er billigere i England... Men kommer nok til å bestille når jeg går tom igjen :rolleyes2:

Skrevet

Så flott! Takk for tips! :)

Det er ikke jeg som skal bruke produktene, jeg hadde svimet av med åndenød om jeg skulle brukt de.. :rolleyes: men badebombene og dusjbombene virket som fine småting som topper en gave synes jeg, hvertfall til venninner som elsker masse lukter og miljøvennlige gaver og som i det daglig forsaker parfymer og hårspray når de er sammen med meg. ;)

Og jeg sjekket prisen fra England, det var jo enda litt billigere så da tok jeg sjangsen og bestilte derfra. Så nå håper jeg bare pakken rekker å komme hit før jul og jeg er ferdig med gaver til 3 venninner. Jeg elsker nettshopping! :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...