Gå til innhold
Hundesonen.no

Miljøvennlige julegaver - tips?


Lemen

Recommended Posts

Noen som har erfaring med Lush produkter? De skal være miljøvennlige, håndlagede og garantert ikke testet på dyr, men er det bra produkter?

Prisene så ikke så gale ut og netthandel er så innmari kjekt når jeg sitter sausa foran pc og orker ikke å tenke på en tur på nærmeste kjøpesenter... Tør jeg trykke send bestilling?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg elsker Lush, kjøpte fra England før og får i blandt når diverse familiemedlemmer tar turen hehe. Liker de faste såpene veldig godt (vel de hadde favorittsåpen min, men den er desverre gått ut..). Bade bombene og boblebitene anbefales, dog ikke om du har fnugg av sensitiv nese hehe.. De lukter MYE. Jeg liker også shampoo bar'ene (bruker ultimate shine i blandt), balsamene er ikke like bra syns jeg (har dog veldig langt tykt hår så jeg trenger litt kraftigere saker enn de har). Coolaulin balsam lukter godt da. Om du kjøper flytende shampo så ikke ta Cynthia Sylvia Stout, den stinker noe inni hampen. Jeg har ikke bestilt fra Norge enda siden jeg nettopp har fått ny ladning, og det er billigere i England... Men kommer nok til å bestille når jeg går tom igjen :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så flott! Takk for tips! :)

Det er ikke jeg som skal bruke produktene, jeg hadde svimet av med åndenød om jeg skulle brukt de.. :rolleyes: men badebombene og dusjbombene virket som fine småting som topper en gave synes jeg, hvertfall til venninner som elsker masse lukter og miljøvennlige gaver og som i det daglig forsaker parfymer og hårspray når de er sammen med meg. ;)

Og jeg sjekket prisen fra England, det var jo enda litt billigere så da tok jeg sjangsen og bestilte derfra. Så nå håper jeg bare pakken rekker å komme hit før jul og jeg er ferdig med gaver til 3 venninner. Jeg elsker nettshopping! :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...