Gå til innhold
Hundesonen.no

Miljøvennlige julegaver - tips?


Lemen

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaring med Lush produkter? De skal være miljøvennlige, håndlagede og garantert ikke testet på dyr, men er det bra produkter?

Prisene så ikke så gale ut og netthandel er så innmari kjekt når jeg sitter sausa foran pc og orker ikke å tenke på en tur på nærmeste kjøpesenter... Tør jeg trykke send bestilling?

Skrevet

Jeg elsker Lush, kjøpte fra England før og får i blandt når diverse familiemedlemmer tar turen hehe. Liker de faste såpene veldig godt (vel de hadde favorittsåpen min, men den er desverre gått ut..). Bade bombene og boblebitene anbefales, dog ikke om du har fnugg av sensitiv nese hehe.. De lukter MYE. Jeg liker også shampoo bar'ene (bruker ultimate shine i blandt), balsamene er ikke like bra syns jeg (har dog veldig langt tykt hår så jeg trenger litt kraftigere saker enn de har). Coolaulin balsam lukter godt da. Om du kjøper flytende shampo så ikke ta Cynthia Sylvia Stout, den stinker noe inni hampen. Jeg har ikke bestilt fra Norge enda siden jeg nettopp har fått ny ladning, og det er billigere i England... Men kommer nok til å bestille når jeg går tom igjen :rolleyes2:

Skrevet

Så flott! Takk for tips! :)

Det er ikke jeg som skal bruke produktene, jeg hadde svimet av med åndenød om jeg skulle brukt de.. :rolleyes: men badebombene og dusjbombene virket som fine småting som topper en gave synes jeg, hvertfall til venninner som elsker masse lukter og miljøvennlige gaver og som i det daglig forsaker parfymer og hårspray når de er sammen med meg. ;)

Og jeg sjekket prisen fra England, det var jo enda litt billigere så da tok jeg sjangsen og bestilte derfra. Så nå håper jeg bare pakken rekker å komme hit før jul og jeg er ferdig med gaver til 3 venninner. Jeg elsker nettshopping! :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...