Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg har også noen hestebilder!


Zoey

Recommended Posts

Blir veldig glad for komentarer! Må bare få si at mange av bildene er ikke planlagt, har bare tatt med kameraet i stallen og knipsa vei :P

IMG_9328.jpg

IMG_0304.jpg

IMG_1650.jpg

IMG_1648.jpg

IMG_1687.jpg

IMG_1665.jpg

IMG_1664.jpg

IMG_1667.jpg

IMG_1646.jpg

IMG_1634.jpg

IMG_1628.jpg

Vet dekkenet burde vært av, og bakgrunnen ikke er helt topp.. men sånn ellers liksom? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bilde 1: Her har du stått høyere opp enn bakken hesten går på. Man får derfor følelsen av at hesten er liten. Hvis du har beskjært bildet, ville jeg ikke tatt bort så mye luft foran hesten, nå ble bildet litt smalt, og det var tett og lite luft rundt/foran hesten. Ellers veldig fint! Tydelig samarbeid mellom hest og rytter (som også var fint kledd for anledningen) - bra!

Bilde 2: Greit bilde, men ville zooma litt inn. Litt lite action (ja, jeg ser jo at hesten står i ro! :rolleyes: ), men ville da satset på et fint uttrykk hos hesten eller folka eller noe sånt. Her ser jeg liksom ingenting annet enn en hest foran en vogn. Skjønner ikke helt hva de driver med; er det konkurranse, trening, har de vunnet? Det kunne kommet bedre frem.

Bilde 3: Skal man først ha grime på hesten på bildet, var dette en av de bedre. Fin hest, spisse oppmerksomme ører, fint uttrykk. :ahappy:

Bilde 4: likte det i sort/hvitt (for det er det, ikke sant? dårlig skjerm.. <_< ). Likte bildet, men for å perfeksjonere det, ville jeg hatt vinkelen øøøøørlite grann mer foran hesten, sånn at det borteste øyet også kom frem litt bedre. Litt utbrent bakgrunn som kunne med fordel vært litt mer synlig, men dog lys grå. PEN hest!

Bilde 5: ja, som du sier; dekkenet burde vært av og bakgrunnen kunne vært litt penere. Syns det blir vanskelig å si noe mye mer om bildet utover det. Det ville jo vært et veldig fint bilde hvis dette var på plass!

Bilde 6: Stilig! Sånne hester liker vi - sånne som shower og viser seg frem for fotografen! :P

Dekkenet og bakgrunnen, ja.. søren og at sånne flotte motiv må ha på dekken og showe foran en sånn bakgrunn. Som med forrige bildet; hadde dette vært uten dekken og med annen bakgrunn hadde det vært dritstilig!

Bilde 7: likte det bedre i sort/hvitt. Ellers det samme som for bilde 6.

Bilde 8: Skyggepartier på hodet til hesten, litt utbrent bakgrunn, ellers det samme som 6 og 7.

Bilde 9: Sånne bilder syns jeg er vanskelig å ta! Jeg som "tilskuer" til bildet får sjelden samme følelse for hesten som de som kjenner den. Sånne bilder må være uhyre interessante for at jeg skal syns de er verdt å se på mer enn to ganger. Her ville jeg i alle fall tatt av grima; du får jo ikke med hele uansett. I tillegg; vask øyekroken til hesten; skitt og lort passer ikke på et sånt bilde. Utbrent bakgrunn, og blåskjær rundt panneluggen gjør at dette bildet ikke "funker" helt for meg. Men hesten hadde et fint uttrykk, syns mange hester kan være litt tomme i blikket.

Bilde 10: Her gjør det seg med utbrent bakgrunn, spesielt når du gjør det i sort/hvitt og profil. Likte dette bildet bedre enn nr 9. Kunne vært skarpere; de andre bildene dine er veldig fine og skarpe syns jeg. Dette ble litt dust. Enten ville jeg gjort det dusere, eller så ville jeg skarpet det opp - fritt valg! Kommer an på hva du er ute etter å uttrykke med bildet. :P Her ser også øyekroken bedre ut. Ville fjernet den pittelille hvit prikken til venstre på hestens kinn.

Bilde 11: Grimen må av når du ikke får med hele, syns jeg. Men lærgrime er bedre enn en slitt lilla duske-grime. :P

Pent uttrykk hos hesten; veldig rolig og tenksomt; ett av de beste uttrykkene på nærbildene. Ville kanskje hatt det i sort/hvitt.

Jeez. Jeg får vel snart rykte på meg for å være slemme-Huldra (noe a la slemme-Tor i Idol), men det får bare våge seg..! :whistle:

Syns bildene var fine og skarpe, noen var litt utbrent, men på hester som er så mørke blir lyse ting ofte utbrent hvis du vil få frem fargen til hesten skikkelig. Mange av bildene hadde, som du selv har påpekt, blitt utrolig mye bedre hvis hestene ikke hadde hatt dekken på, og bakgrunnen hadde vært bedre. Spesielt den hesten som shower; det hadde vært noe å henge på veggen altså! Ellers syns jeg at hestebilder ofte kan bli litt kjedelige (og joda, jeg liker hester jeg!), og litt... intetsigende liksom.. Hester har lite ansiktsmimikk; de åpner sjelden kjeften, de lager ikke rynker og de ser så å si alltid best ut med ørene fremover. Da står man igjen med veldig lite å spille på når man skal fange et uttrykk; kroppen og måten den bærer seg på, beveger seg osv er det som er igjen. Da er det viktig at man klarer å fange dette, hvis ikke blir det for mange "bare et bilde av en hest".

Av med dekken - finn den beste bakgrunnen du kan, strigle og kamme og stelle hesten, og dask den litt på rumpa så den løper og finner på noe sprell - DA skal du se det blir kule bilder, da! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tank's:)

Kan jo egenlig være litt enig i at hestebilder er litt kjedelig, men han (han det var mest bilder av) tøffa seg så innmari, så måtte liksom bare knipse litt av'n mens han var i farta :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...