HelleH Skrevet 15. Oktober 2008 Rapporter Skrevet 15. Oktober 2008 Jeg vurderer sterkt å anskaffe meg en Japansk Spisshund. Men jeg har noen spørsmål i forhold til denne rasen. Er det noen som vet om denne rasen blir fort stresset? Gneldrer de fælt? Sånn til kos, hva anbefaler dere, gutt eller jente? Har opplevd at små hannhund har en tendens til å ri fælt. Setter veldig stor pris på svar
Blondiemamma Skrevet 15. Oktober 2008 Rapporter Skrevet 15. Oktober 2008 Send en PM til Gina&Corin her inne. Hun har en japansk spisshund tispe.. Hun bor i Askim (som jeg også gjør Hun er barndomsvenn og "nabo" min ) Så du kan sikkert få masse tips av henne Charmy&Chloe her inne har også japansk spisshund
AnitaW Skrevet 15. Oktober 2008 Rapporter Skrevet 15. Oktober 2008 Japansk spisshund er en flott rase. Jeg vil ikke akkurat påstå at de stresser så fælt, men de er jo livlige. De som tenderer over til stress er nok også de som "prater" mest, i tillegg til at de antagelig ikke har fått beskjed om at det IKKE er greit å gneldre på alt mulig og ingenting. Men det tror jeg man kan gjøre mye med i valpetiden, at den ikke får muligheten til å utvikle gneldring. Jeg har bare hatt tispe selv, men har hatt omgang og trent mye med andre japanere, både tisper og hanner. Sånn til kos? Hm tja, hannene er nok mye mer frampå og "tar for seg" det de vil ha og koser gjerne de, helst med alle. Mye fart, action og attitude, og kan bli utrolig flotte i all sin pelsprakt. Tispene er mer "sjenerte" og forsiktige, og er nok litt mer "trofaste" og opptatt av eier. Så valg av kjønn er opp til hvordan kos du vil ha. Ang. riing, så tror jeg aldri jeg har sett en japaner ri. Vokt deg vel og se nøye an oppdrettere.
Gina&Corin Skrevet 16. Oktober 2008 Rapporter Skrevet 16. Oktober 2008 Hei:) Jeg er veldig glad for at vi valgte en JP, elsker den rasen. Elsker barn og er en snill hund. Enig i at valpetiden er viktig.. Vi har tispe og hun kommer i sengen og koser med oss og vekker meg om jeg har sovet for lenge:) Hun er iallefall ikke sjenert:) Hun vil helst hilse og kose med alle vi møter på tur el folk som kommer hit:) Jeg kjenner ei med en hanne og han hilser ikke på folk han ikke kjenner men han koser mer med sine eiere enn vår tispe, hun vil helst leke med lekene sine og legger de på fanget mitt:) Hun gneldrer ikke, alle hunder bjeffer men de er ikke noen gneldre hunder om du ikke lar de blir det:) Ja ta deg god tid til å finne en seriøs oppdretter:) Jeg ville anbefalle kennel Freddygården, litt langt unna men de er seriøse og har flotte JP:) Lykke til med valget.. http://home.lyse.net/freddygarden/ Jp forum http://japanerforum.diskusjonsforum.no/ Litt fra Canis.no Str: Liten Aktivitetsbehov: Middels Pelslengde: Langhåret Behov for pelsstell: Middels Allergivennlig: Nei Generell omtale: Japansk spisshund er en nær slektning av toy pomeranian, importert til japan for lenge siden, der de renavlet på den vakre hvite fargen til japaneseren. Den er spesielt populær i Norge og Sverige. Hardfør, kjærlig, aktiv, intelligent. En god familiehund. Er ingen gneldrebikkje, bjeffer bare når det kommer fremmede, noe som kan vennes av. Det er en super turkamerat og liker godt og gå i skog og mark. Den passer også godt til agility og lydighet og er en leken hund. Rasestandard: Japansk spisshund er en vakker, hengiven, aktiv og kjærlig hund. Kompakt, med stram kropp, velbalansert hode, markert stopp og spisshundsnute. Oppstående spisse ører; mørke øyne; høyt ansatt hale over ryggen. Pels tett, kraftig pels, kortere ved ansiktet, foran på forbena og på hasene.
Gina&Corin Skrevet 16. Oktober 2008 Rapporter Skrevet 16. Oktober 2008 Ble noe rart her:) Får ikke slettet innleggene som kom opp flere ganger:)
Lazita Skrevet 19. Oktober 2008 Rapporter Skrevet 19. Oktober 2008 Jeg vurderer sterkt å anskaffe meg en Japansk Spisshund. Men jeg har noen spørsmål i forhold til denne rasen. Er det noen som vet om denne rasen blir fort stresset? Gneldrer de fælt? Sånn til kos, hva anbefaler dere, gutt eller jente? Har opplevd at små hannhund har en tendens til å ri fælt. Setter veldig stor pris på svar Om de blir lett stresset er vel helt opp til idividet. Hannhunden jeg fikk i hus i februar stresser lett(bare vi skal ut å gå tur så begynner han) mens tispene(alle 3) tar det litt mere med ro og kaver ikke så mye som han gjør. Jeg kan ikke annbefale noen av kjønnene hvis du tenker på bare kosehund, det er noe du bør finne mere ut av selv ved å besøke oppdretter du ønsker å kjøpe fra og hilse på valpene noen ganger før levering og se om du finner en som passer deg. Gutt eller jente er ett fett spør du meg, her er hannhunden like kosete og kontaktsøkende som tispene. Han vi har og dem hannhunder vi har hatt før har jeg aldri sett ri på mennesker og ei heller andre hunder(så sant det ikke har vært en tispe med løpetid da).
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar