Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny her ;)


CANDYoo

Recommended Posts

Skrevet

Hei, er ny her og skal gi dere en liten presentasjon ;)

Har drevet og surret litt rundt her uten å bli medlem, men siden jeg nå kanskje tenker på å få meg hund, måtte jeg jo nesten bli medlem ;)

Jeg har bare drevet med kaniner før, så det skal bli spennende å se hvordan det går med hund (Visst det blir).

Hadde egentlig alltid lyst på hund, men ville helst ikke ha hund og kaniner, så nå når min siste kanin gikk bort så jeg sjangsen ;)

Men det er også kanskje det bare blir en ny kanin siden jeg ikke helt vet om jeg er helt klar for hund.. Men uansett.. Ja, her er jeg ;P

OT, men: Oops.. Ble litt sent jeg postet dette.. Av en eller annen grunn frister det aldri på dagen å sitte på PC'n.. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
    • Ser helt legit ut. De har organisasjonsnummer, masse info. Familien ser ut til på drive et konsern av nettbutikker.  https://skotner.net/ 
    • Noen som vet om netzoo.no er trygg? Står norsk butikk i Sandefjord ? Aldri hørt om før.
    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...