Gå til innhold
Hundesonen.no

Varmepumpe


Tyson

Recommended Posts

Skrevet

Er det sånn at man kan snakke med husvert om varmepumpe, eller er det sånn at man må betale den selv, og heller ta den med seg når man evt flytter ?

Skrevet

Vil ikke tro det er så intr for huseier at dere monterer en varmepumpe, skjærer hull i veggen, og så tar den med dere når dere flytter :whistle:

Varmepumpe i leid hus vil jeg tro må være en investering man tar SAMMEN med huseier, og er ikke huseier intr i den kostnaden, så må nok dere som leietagere betale den strømmen som er...

JEG ville iallefall aldri ha gått med på at en evnt leietaker borret hull i veggen og lot det være igjen når h*n flyttet :P

Da er nok muligheten større for at jeg evnt ville investert i varmepumpe til leiligheten om jeg så at dette kunne være en fordel.

Er strøm inkl i pris på leie, eller pluss?

Men, strengt tatt.. Hvorfor sku huseier være intr i å BETALE for at DERE skal spare strøm? :P

Skrevet

Huseier vil vel spare på den investeringen i kommende år framover. Samt en varmepumpe vil være med på å bridra til at f.eks en kjellerleilighet vil tørke opp (der er det konstant fuktig de fleste steder), og huset vil holde seg bedre.

Vi sliter med mye fukt i vår kjellerleilighet, så eg kunne godt tenkt meg å hatt en varmepumpe her. Eg har nevnt det for huseier, og hun er enig. Men hun må ta opp lån for å sette den opp. Derfor tenkte kanskje eg å investere i det, og heller få trekt av på husleien framover. Varmepumpen er jo huseier sin, siden den ikke følger meg når eg flytter :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...