Gå til innhold
Hundesonen.no

Degusen min vil ikke spise og virker "lam" i bakenden


Recommended Posts

Skrevet

Har ei degusmor som har blitt syk. jeg og dama fikk en gjeng med deguser for litt under en måned siden og for litt over 1 uke siden fikk den ene mora 5 degusunger.

i går la vi merke til at hu lå unormalt stille i buret sitt, og tok hu ut for å sjekke om det var noe galt. da virka det som om hu hadde skada bakenden sin. hu velta seg nesten framover og virka rimelig slapp. hu har vært for seg sjøl i et vanlig hamsterbur med ungene sine mesteparten av tida. men har gnagd hull i det og har vært på flere turer bak skap osv den siste uka. hu har også vært i samma buret som resten av degusene våre(vi har 6 til i et mye større bur) en time eller 2 om dagen. + at e 2 bura står rett ved siden av hverandre på et bord. Ho har fått samma mat osv som de andre degusene våre og, og de virker friske og raske.

Lurer på om noen har noen idè om hva som kan feile ho? har lasta opp en liten video som viser hvordan hu beveger seg på gulvet hjemme hos oss.

har absolutt ikke lyst til å avlive hu, iogmed at det nesten ville vært den sikre død for ungene hennes som bare er litt over 1 uke gamle :) og jeg har ikke tid til å reise til dyrlegen med hu fordi jeg skal i begravelse på den andre siden av landet seinere i dag :/

Videoen ligger her: http://www.home.no/moriquendi/26082008007.mp4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...