Gå til innhold
Hundesonen.no

Rimelige trimmebord med hjul.


Recommended Posts

Jeg er ute etter et rimelig trimmebord med hjul.

Uten galge og diverse ekstra da jeg kun skal bruke det til bordtrening og sånt.

Hjulene bør være såpass at man kan trekke bordet etter seg med litt pikkpakk oppå. :cool:

Det trenger ikke være større enn at det skal passe til Shiba og lignende hunder.

Praktisk å legge sammen en fordel.

Dette feks, er det brukbart?

http://www.finn.no/finn/bap/object?finnkod...amp;WT.svl=Link

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var i hvertfall veldig billig.

Og ja - trimmebordene er nok alltids holdbare, laget i skikkelige materialer, etc (både de dyrere merkene og de rimelige). Problemet med slike "pakkeløsninger" er ofte at hjulene som er satt på er tåpelig små - og derfor nærmest umulig for dem å komme seg frem på andre underlag enn asfalt og parkett..

Så større hjul er alltid verdt investeringen - HVIS man skal bruke de til å trekke med seg ting ut/inn på utstillinger, såklart.

Men ja - det tilbudet var veldig bra, og iflg. hjemmesiden deres er det det største trimmebordet - og det bruker jeg til bearded collies i hvertfall.

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har nettopp kjøpt akkurat det bordet faktisk. Det eneste er at det er litt lavt, så skal man holde på lenge så må man ha stol. Ellers er det stødig, lett å slå opp og ned, og lett å frakte med seg.

Ja nå er jeg ganske så kort i føttene, så det er kanskje ingen bakdel...

Og som sagt, jeg skal kun bruke det til trening da ene hunden vår har fått skrekk for mannelige dommere mens han er på bordet.

Lite pels å trimme på gårdis og shiba liksom.

Har du "prøvekjørt" bordet i litt ulendt terreng type grusvei og gressplen?

For som SusanneL skriver, liten vits me hjul om de ikke fungerer andre steder enn på stuegulvet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, jeg har ikke prøvekjørt det, men til den prisen så kan man heller kjøpe nye hjul et annet sted og skru på og likevel få et billig bord :cool:

Ja det har du jo rett i.

Tror jeg bestiller meg et sånt et.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også det bordet, og syns som Linkr nevnte at det er for lavt. Nå er ikke jeg spesielt høy, så tipper alle over 165 vil merke at det er lavt veldig kjapt. Jeg er lavere enn det, men ryggen min er ikke helt patent i utgangspunktet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også det bordet, og syns som Linkr nevnte at det er for lavt. Nå er ikke jeg spesielt høy, så tipper alle over 165 vil merke at det er lavt veldig kjapt. Jeg er lavere enn det, men ryggen min er ikke helt patent i utgangspunktet.

Ja men da vil jeg med mine 158 cm kanskje passe bra med dette bordet... :cool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og nå skulle du vel ikke ha et trimmebord for å stå i timesvis og ni-børste små liggende hunder, heller?

For middelsstore hunder å stå på det, vil det neppe være noe stort problem uansett, vil jeg tro...

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også det bordet. Stort sett fornøyd med bordet - men hjulene er alt for små til utebruk! Går greit på flat asfalt, men må løftes over kanter. Beina på bordet blir nemlig liggende rett over bakken siden hjula er så små. Brukte bordet som tralle i gjørma på bjerke i fjor, dvs, det var ikke mulig.... så skal man bruke bordet som tralle, så man bytte hjul på det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja men da vil jeg med mine 158 cm kanskje passe bra med dette bordet... :cool:

:P Høres helt ypperlig ut. :P

Og nå skulle du vel ikke ha et trimmebord for å stå i timesvis og ni-børste små liggende hunder, heller?

For middelsstore hunder å stå på det, vil det neppe være noe stort problem uansett, vil jeg tro...

Susanne

Ja, blir sikkert bedre her og når krokkis vokser til, men jeg sliter å stå med det nå. Hun ligger på bordet og får massasje, litt håndteringstrening og litt pelsstell nå. Bikkja holder ut lenger enn meg. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jøss, det var jo faktisk veldig billig, og en veldig nyttig investering til disse klipptrengende dyra mine. Jeg kunne trengt et trimmebord til hjemmebruk, fremfor å stå ute på verandabordet... *flir*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...