Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan katten bli stum? Og kalde poter?


HelleH

Recommended Posts

Skrevet

Var å hentet meg en kattunge for drøyt 2 uker siden. Alt virker helt bra med henne. Hun er veldig leken og kosete. Men når hun mjauer kommer det ikke noe lyd. Jeg er oppvokst med katter og aldri opplevd dette. Kan det være noe galt? Når min eldste katt leker med henne og han blir litt hardhendt mot henne så piper henne, men mjauer ikke. Kan hun bli stum når hun blir eldre?

Hun er over 2mnd.

Jeg har lagt merke til at Wilma (kattungen) har kalde poter og kald nese. Og det har ikke Lennart. Er det normalt?

Hun er som hun pleier, altså leken, rapete og kosete.

Er redd noe kan være galt allikevel :D

Håper noen kan svare meg på dette.

Takker for svar!

Skrevet

Min katt som jeg hadde i barndommen var slik hele livet, og hun ble 12 1/2 år, bra alder for en katt på den tiden da det ikke eksisterte noe slikt som p-piller og kasterering for hunnkatter! :-)

Jeg leste et sted at det kaltes: det tause mjau! :-) Så det er sikkert ikke noe i veien med henne, jeg har hørt om flere katter som er slik. Vår eldste katt gir ikke mye lyd fra seg, bare når han vil ut el. inn, men vår Birma prater nesten for mye mange ganger, vet ikke hva som er best jeg! ;-)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...