Gå til innhold
Hundesonen.no

Mobilt bredbånd


Nirm

Recommended Posts

Har brukt det på en venninnes hytte på Norefjell, og da jeg fikk beskjed av bredbandsguiden at det var alt jeg kunne få i denne leiligheten fikk jeg panikk. Dekningen er grei nok (det ser hvertfall sånn ut på ice sine kart), men du får hastigheter fra 0,5 til 2 megabyte. Ikke veldig raskt, mao. Når jeg prøvde det var det umulig å se youtubefilmer, og vg tok 4 minutter å laste...Jeg fikk forøvrig telenor til å fikse bredbånd her uten problemer..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har mobilt bredbånd. Det fra ICE. Hastigheten er ikke av den beste. Noen ganger er det veldig utstabilt, andre ganger ikke. Kommer an på signalene. Man får sett videoer og sånne ting med det, men man må ha tålmodighet. Å laste ned er ikke gjort på sekudet kjekke med mobilet berbånd er at man kan ta det med seg. Det er dekning stort sett overalt man har det med seg. Det finnes selvfølgelig unntak.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Jeg har brukt mobilt bredbånd i 3 år og jeg opplever at det er mest stabilt på vinteren og meget ustabilt på sommeren og noen helgedager kan det være så ustabilt at det faller ut hele tida. plassering av mobilt modem eller signal mottaker er viktig. har min i vinduet da den er koblet til med en usb kabel på 2 meter. flytter jeg modemet til andre enden til modemet er null signaler. diverse små objekter kan forstyrre signalet for eksempel metall og andre mobilenheter, trådløst nettverk, wifi og bluetooth bare for å nevne noen. beste kan være å finne ut hvor mobilantenna er og forsøke å sette modemet mot den slik at det blir mest mulig klaring.

Du kan også kjøpe en biqual antenne eller lage deg en hjemmelaget antenne som er spesial laget for å få inn 3G signaler. Du finner en del veiledninger på google

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...