Gå til innhold
Hundesonen.no

Stavangerturen


Lazita

Recommended Posts

ja ja en tur til bryne nesten uten nytte.

borsett fra å få levert valpene så var jo den turen ikke noe særlig å skryte av da (hvis vi ser vekk i fra en helg sammen med eierene til faren av valpene da).

både aiwa og astrix gikk ut av ringen med blått(for dommeren synes de var for store) så hadde jeg husket på forhånd at hun ikke likte store hunder så hadde jeg no aldri meldt dem på, men mne gjort er gjort(ogrein er rein :D )

her stiller jeg aiwa som holder standarden for samojed tisper også vinner en tispe som er nesten like liten som Astrix??? :-o og den tispen ble big 5 :-o jada hun var fin da men helt alvorlig den så jo ut som en japaner :? :-o

med japanerene var jo det greit nokk, astrix er en stor gutt og de minste hundene vant jo der også. og siden det var kjent folk så er jo det helt ok :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

oisann... ja det var jo ikke akkurat så festlig da...

Blir litt hissig når dommere sender ut hunder som holder standaren. Det er greit at dommere kan ha preferanser, og kanskje like hunder som er små/store men å sende ut en hund som holder rasestander er HELT feil etter min mening!!

Du får komme ned igjen 29 oktober heller da! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

oisann... ja det var jo ikke akkurat så festlig da...

Blir litt hissig når dommere sender ut hunder som holder standaren. Det er greit at dommere kan ha preferanser, og kanskje like hunder som er små/store men å sende ut en hund som holder rasestander er HELT feil etter min mening!!

Du får komme ned igjen 29 oktober heller da! :)

var det japaner klubben som skal ha då?

den reiser jeg ikke på for da får jeg bare stilt 1 hund så det gidder jeg ikke.

ja altså når standarden for en samojed tispe er 53 + - 3 cm så er det litt surt å se en tispe som er sikkert ikke noe høyere en 45cm vinne også står en igjen med en tispe på 53cm og får en blå sløyfe :-o da kan en jo begynne å lure på om standarden i alle bøker en leser er feil.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

var det japaner klubben som skal ha då?

den reiser jeg ikke på for da får jeg bare stilt 1 hund så det gidder jeg ikke.

ja altså når standarden for en samojed tispe er 53 + - 3 cm så er det litt surt å se en tispe som er sikkert ikke noe høyere en 45cm vinne også står en igjen med en tispe på 53cm og får en blå sløyfe :-o da kan en jo begynne å lure på om standarden i alle bøker en leser er feil.

ja, sånt er aldri gøy å oppleve.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...