Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøpe brukt Canon EOS 400D?


Susanne&Tapper

Recommended Posts

Eg og mora mi skal kjøpe oss eit speilreflekskamera. Vi er heilt nye innan fotoverda, så kan godt trenge litt hjelp. Vi har funne ei annonse på eit brukt Canon EOS 400D til 5000kr. Posta inn annonsen her (uten navn), og høyrer med dykk om dette er overpriset eller liknande.

Selger et nesten ubrukt Canon 400D Speilreflekskamera, med kit linsen.

Canon 18-55 EFS.

Kamera og kit linse har 3 års forskring.

Det følger også med.

2 minnekort på 2GB hver.

Bæreveske er og med

original embalasje, kvittering, lader, USB ledning og manual er med.

Du får også med en Canon Tele linse.

Canon EF 75-300mm USM III 1:4-5.6.

Alt dette selges pga at jeg skulle ha kameraet til et prosjekt som nå er avsluttet.

Kva hadde dykk spurt selgar om..? Vi sendte ein mail der vi spurte om kva prosjekt kameraet hadde blitt brukt til, og kor mange brukarar det hadde hatt. Er det noko meir vi skulle spurt om?

Fekk mail tilbake om kjøp pr. postoppkrav var uaktuelt, så da var den saken ut av verden.. :lol: Huff... Noken som har eit tips på kvar det er billige pakkeløsningar på Canon EOS 400D?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

du må finne ut hva den linsen dere får med ekstra koster..

en kamerabag koster ca 300-500

minnekort ca 500

No er brukt-kameraet ute av verden.. Vi betaler ikkje på forhand, vi betaler kunn på postoppkrav, og det gjekk ikkje for denne selgaren så da blir det ikkje noko av handelen.

Men er det billigare å kjøpe kamerahus for sweg sjølv med ein god linse istadenfor den som følgjer med? Har hørt litt at den linsa blir fort bytta ut for å seie det slik. Har øgså hørt at det er lurt å ha et ekstra batteri og minnekort, og sjølvsagt bag til kameraet.

Blir det smartast å kjøpe den pakkeløsningen på japanfoto? Og heller kjøpe ny linse seinare, når vi har utvikla ferdighetane innan foto litt meir?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis selger ikke var problemet, ville jeg kjøpt det. Forutsatt at det var "pent brukt" og ikke hadde noen skader selvsagt.

Det er ikkje eg som skal betale, det er mine foreldre, og dei betaler kun på postoppkrav! Dei har ikkje tenkt å bli lurt, det er nok skremselshistorier der ute... Kameraet skulle betalast på forhand også...

Vurderer no å kjøpe kameraet med pakkeløsning til 5295kr hos MPX. FÅr da med kamerahuset, bag og 18-55mm.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Øh.. da går du jo glipp av en utrolig bra linse..! (For du ser vel at det er med TO linser i det tilbudet?) Og du betaler MER! I tillegg får du vel ikke to minnekort, og kanskje ikke veske heller? Pakkeløsninger er vanligvis en kjip linse + kamerahus. Noen ganger får du med veske, og av og til minnekort, men et såkalt kit er vanligvis kamerahus + kjip linse. Og kamerahuset kan du ikke bruke uten linse, altså.. :P

Hvis annonsen ligger på finn, så har de en veldig bra betalingsløsning. Da betaler du inn til finn, får varen og ser over den. Hvis den er i orden, overfører finn pengene til selger. Selger får ikke pengene deres før dere har varen. Har brukt det selv, og har god erfaring med det. :P

Egentlig syns jeg det er et så utrolig godt tilbud at jeg nesten har lyst å kjøpe kameraet selv. :lol: Og jeg har nettopp kjøpt meg kamera.. men bare pga den ekstra linsen som følger med, er det verdt det (nesten)! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Øh.. da går du jo glipp av en utrolig bra linse..! (For du ser vel at det er med TO linser i det tilbudet?) Og du betaler MER! I tillegg får du vel ikke to minnekort, og kanskje ikke veske heller? Pakkeløsninger er vanligvis en kjip linse + kamerahus. Noen ganger får du med veske, og av og til minnekort, men et såkalt kit er vanligvis kamerahus + kjip linse. Og kamerahuset kan du ikke bruke uten linse, altså.. :P

Hvis annonsen ligger på finn, så har de en veldig bra betalingsløsning. Da betaler du inn til finn, får varen og ser over den. Hvis den er i orden, overfører finn pengene til selger. Selger får ikke pengene deres før dere har varen. Har brukt det selv, og har god erfaring med det. :P

Egentlig syns jeg det er et så utrolig godt tilbud at jeg nesten har lyst å kjøpe kameraet selv. :lol: Og jeg har nettopp kjøpt meg kamera.. men bare pga den ekstra linsen som følger med, er det verdt det (nesten)! :P

Ja, veit at eg ikkje kan bruke kameraet uten linse :P Men dette var ikkje ute på finn.no... og for å vere ærlig så har eg ingen peiling på nettbetaling! Denne annonsa låg ute på hardware.no. Veit ikkje korleis de fungerer der, det var ein liten boks der folk kunne skrive om sine erfaringer med å handle med denne personen, og noen av de var negative og noen positive. Er det noen her inne som har erfaring med brukthandelen på hardware.no ? Slik som eg ser det blir det mellom to privatpersoner. Veldig kjipt at det blir slikt, for det var et utrulig godt tilbud, men vi betaler ikkje i handa til privatpersonen før vi får kameraet. Desverre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, veit at eg ikkje kan bruke kameraet uten linse :lol: Men dette var ikkje ute på finn.no... og for å vere ærlig så har eg ingen peiling på nettbetaling! Denne annonsa låg ute på hardware.no. Veit ikkje korleis de fungerer der, det var ein liten boks der folk kunne skrive om sine erfaringer med å handle med denne personen, og noen av de var negative og noen positive. Er det noen her inne som har erfaring med brukthandelen på hardware.no ? Slik som eg ser det blir det mellom to privatpersoner. Veldig kjipt at det blir slikt, for det var et utrulig godt tilbud, men vi betaler ikkje i handa til privatpersonen før vi får kameraet. Desverre.

Jeg fant den på rubrikk.no, og leste "omtalen" av fyren. Syns ikke det hørtes så ille ut, men man vet jo aldri. Dessuten kan han jo ha lagt det inn selv. Det er en sjanse å ta selvsagt, men gosj så fristet jeg ble..! :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fant den på rubrikk.no, og leste "omtalen" av fyren. Syns ikke det hørtes så ille ut, men man vet jo aldri. Dessuten kan han jo ha lagt det inn selv. Det er en sjanse å ta selvsagt, men gosj så fristet jeg ble..! :rolleyes:

Tenker akkurat det samme som deg, han kan godt ha lagt inn det sjøl så man veit aldri. Uansett så er det ikkje ein sjanse vi er villige til å ta..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...