Gå til innhold
Hundesonen.no

Passe Tulla?


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lurer på om noen snille soniser kunne tenke seg å passe Tulla i desember, fra ca 14.-15. til 22.-23. desember. Grunnen til at jeg trenger pass er enkel nok; jeg skal jobbe på hundepensjonatet, og kan ikke ha henne med meg denne gangen, siden hun ikke kan bo inne sammen med meg (det blir født et valpekull), og hun kan ikke ta opp sårt tiltrengt plass i kennelen. Hun kan ikke være hos mine foreldre så lenge av diverse grunner, og typen min skal ha eksamen og bo sammen med meg på kennelen. Hvis noen kan passe henne bare deler av tiden, kan jeg vurdere å plassere henne hos foreldrene mine de siste dagene, fx. Skjønner det kan bli litt kluss med julehøytiden og sånt. ;)

Tulla er, som mange kanskje vet, en springertispe på ca 2,5 år. Hun kan å være alene hjemme, også på nye steder. Hun går fint overens med de fleste hunder, men innpåslitne hannhunder som ikke tar et hint eller bitchy tisper er ikke noe særlig. Om du har egen OK hund vil dette derfor ikke by på de største problemer. ;) Det største problemet i forhold til andre hunder, er at hun har matforsvar. Hun må derfor få maten sin alene (og hun spiser den opp på et blunk), og evt andre hunder i husstanden kan ikke ha mat stående fremme hele tiden (da spiser hun den opp). Hun har aldri forsvart leker.

Hun har blitt passet av andre før (også ukjente) og har da vært alene mens vedkommende var på jobb/skole, noe som gikk veldig bra, hun ligger da løs i huset/leiligheten/rommet. Den tiden det er aktuelt å passe henne, vil hun være nokså nylig ferdig med løpetiden, og forventet aktivitetsnivå vil være relativt lavt, siden hun blir litt "innbilt" i den forstand at hun blir utrolig rolig og daff. (Veldig OK å ha sammen med valper, med andre ord.) I denne perioden har hun vanligvis krevd utrolig lite i forhold til vanlig. Hun kan (stort sett) å gå pent i bånd, og alt av mer eller mindre nødvendig utstyr vil selvsagt følge med. Hun kan gå løs på egnede steder og har bra innkalling. Hun er godt miljøtrent og kan reise med både bil og buss og tog hvis det skulle være aktuelt av noen grunn. Enkel å belønne med både godis og lek.

Hvis dette høres interessant ut, ta gjerne kontakt på PM eller svar i tråden. ;)

Skrevet
Jeg kan kanskje ;)

Skal høre med mamma når jeg kommer hjem.

Var det slik at du kunne passe Tia når jeg var i Sverige? :angel: Det er 15-16 desember. Jeg skulle gjerne ha passet Tulla, men som du sikkert skjønner er jeg i Sverige den helgen, og den andre helgen er jeg hjemme i Bergen

Skrevet

Datoene er ikke absolutte. Jeg skal jo være i trøndelag så vi har mulighet til å hente og bringe både tidligere og senere. Vi har mulighet til å ha henne litt hjemme, litt til mine foreldre, og litt på kennelen (hvis det er plass vel å merke) og litt hos Line. Men det hadde vært fint om hun hadde kunnet være mesteparten på et sted tenker jeg. Mest for vår del, så vi slipper å kjøre henne hit og dit, hun tror jeg hadde taklet det bra.

Skrevet

Hei.

Jeg kunne kanskje passet henne hele perioden. Har ei bc jente på 4 som går greit ovenfor andre hunder. Har vurdert lenge å skaffe meg en springer spaniel, og ved å passe jenta di hadde jeg hatt en mulighet til å se hvordan det er å ha en springer spaniel i hus.

Hilsen Bonita og Ann Christin

Skrevet

Og hvis alt annet slår feil, er det sansynligvis plass til en nydelig springerspanielfrøken her. Riktignok på feil kant av landet, men kan da tilby meg ihvertfall. :=)

Skrevet
Var det slik at du kunne passe Tia når jeg var i Sverige? :angel: Det er 15-16 desember. Jeg skulle gjerne ha passet Tulla, men som du sikkert skjønner er jeg i Sverige den helgen, og den andre helgen er jeg hjemme i Bergen

Er akkurat den helgen det passer dårligst for meg, både med tanke på Tia og Tulla siden jeg trenger pass til mine egene hunder deler av den helgen :yawn:

Skrevet
Og hvis alt annet slår feil, er det sansynligvis plass til en nydelig springerspanielfrøken her. Riktignok på feil kant av landet, men kan da tilby meg ihvertfall. :=)

Det var nå snilt av deg å tilby! Hadde du bodd i Bergen hadde jeg jo kunnet sende henne nedover litt for tidlig, vi reiser nemlig dit til jul.. Men Oslo blir liksom litt langt unna.. :yawn:

Er akkurat den helgen det passer dårligst for meg, både med tanke på Tia og Tulla siden jeg trenger pass til mine egene hunder deler av den helgen :o

Det er i orden, jeg har sendt pm til Ann Christin, så får vi se hvordan vi ordner det. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...