Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny hjemmeside


Eva-Kihla

Recommended Posts

kommer ikke inn jeg :ahappy: ...

EDIT: Nå kom jeg inn! :rolleyes: Skal sjekke siden nuh :D

EDIT2: Kom inn på forsiden men når jeg skal klikke meg videre på linkene tok det grusomt lang tid og når det først skjedde noe kom jeg inn på noe sånt søkegreier :whistle:

EDIT3 :D : Nå kommer jeg inn på siden :D Kjempe fin og oversiktlig side :D Dumt at det er røde kryss på noen av bildene! Og jeg gleder meg til å se alle bildene på bilder for de er ikke oppe å går eller?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

EDIT3 :) : Nå kommer jeg inn på siden :ahappy: Kjempe fin og oversiktlig side ;) Dumt at det er røde kryss på noen av bildene! Og jeg gleder meg til å se alle bildene på bilder for de er ikke oppe å går eller?

Ja, skal gå over de bildene som ikke kommer opp etterpå. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fin side syns jeg. Veldig fin bakgrunn :icon_fun: Det eneste som er tungvindt er at du ikke har menyen øverst på hver side. Jeg ville tatt og laget samme meny som du har på forsiden på alle sidene dine, da blir siden med en gang mye mer oversiktlig :ahappy:

Tequila Whiskey Pinscher Bilder Linker Gjestebok den menyen ville jeg hatt på hver side. og så ville jeg kanskje lagt til en hjem eller forside eller noe.

Ellers er siden kjempe fin, nydelig svart-hvitt bilde du har på framsiden! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fin side syns jeg. Veldig fin bakgrunn :icon_fun: Det eneste som er tungvindt er at du ikke har menyen øverst på hver side. Jeg ville tatt og laget samme meny som du har på forsiden på alle sidene dine, da blir siden med en gang mye mer oversiktlig :ahappy:

Tequila Whiskey Pinscher Bilder Linker Gjestebok den menyen ville jeg hatt på hver side. og så ville jeg kanskje lagt til en hjem eller forside eller noe.

Ellers er siden kjempe fin, nydelig svart-hvitt bilde du har på framsiden! :)

Har tenkt litt på dette med menyer.. Og har hatt planer om det du skriver, får gjennomføre det ;)

Er det greit ha det helt øverst eller på siden?!

Ja,er kjempefornøyd med det bildet av Tequila ;)

Edit: På sidene til Tequila og Whisky. Skal jeg ha hele menyen der? Eller bare stamtavle + resultater.

Veit ikke hvordan jeg setter det opp på noen annen måte enn det jeg har menyen min nå... :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har tenkt litt på dette med menyer.. Og har hatt planer om det du skriver, får gjennomføre det ;)

Er det greit ha det helt øverst eller på siden?!

Ja,er kjempefornøyd med det bildet av Tequila :o

Edit: På sidene til Tequila og Whisky. Skal jeg ha hele menyen der? Eller bare stamtavle + resultater.

Veit ikke hvordan jeg setter det opp på noen annen måte enn det jeg har menyen min nå... :rolleyes:

Ja, ha menyen helt øverst på siden sånn som du har det nå, det er oversiktlig. På Tequila og Whiskey sine sider syns jeg du skal ha hele menyen der, så kan du f.eks ta enda en linje under med menyen til hver enkelt hund. Den menyen kan f.eks være i annen farge, eller mindre størrelse eller noe, slik at den skiller seg litt ut fra hovedmenyen :o

Etterhvert som du holder på med hjemmesiden din vil det bli lettere å lettere, og da lærer du deg forskjellige måter å lage menyen og slikt på. Bare å prøve seg frem :o Hvilket program bruker du for å lage siden din forresten?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Endelig kom siden deres opp ;)

Har ventet på det ...

Kjempefin side, litt dumt med røde kryss på bildene (som andre har nevnt) men skjønner at det kommer opp snart!

Og ja, det hadde vært bedre med menyen øverst på alle sidene (på den måten er det lettere å finne fram)

Galleriet fungerer ikke hos meg enda, men det skal du vel sikkert ordne ;)

Greit at jeg linker?? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Endelig kom siden deres opp :D

Har ventet på det ...

Kjempefin side, litt dumt med røde kryss på bildene (som andre har nevnt) men skjønner at det kommer opp snart!

Og ja, det hadde vært bedre med menyen øverst på alle sidene (på den måten er det lettere å finne fram)

Galleriet fungerer ikke hos meg enda, men det skal du vel sikkert ordne :D

Greit at jeg linker?? :)

Takk takk!

Ja,venter på at en skal hjelpe meg med galleriet, jeg får det ikke opp å gå så han skal gjøre det for meg. :rolleyes:

Link gjerne, linker tilbake :P

Har lagd klart maaaaange bildesider så gled dere når de kommer på nett! :D Taster når det funker.

EDIT: Noe dere savner på sidene? Utenom bildene da.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...