Gå til innhold
Hundesonen.no

Kavillfa's Endre "Shadow"


ElinT

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det vel på tide å presentere vårt sist ankomne familie medlem, for nå er det bestemt at han blir hos oss. Shadow er en golden gutt på 2 år, snill og grei gutt, og enkel å ha med å gjøre. Han og Molly har blitt kjempe gode venner, de leker sammen og koser seg. Siden Ebbe døde har jeg hatt lyst på en hund til, men ikke valp, så da er det liksom ikke bare å velge å vrake. Golden er nok en rase jeg aldri trodde jeg skulle ha, men ei jeg kjenner har hatt han og måtte nå omplassere han. Jeg trodde jeg ville slite godt med å motivere han i trening, men der har han jammen overrasket meg! Han er veldig lærevillig og lett å motivere. Agility syns han er drit kult og lydighets trening går også veldig bra. Han er en kjempe fin familie hund, og det, og at han går så bra sammen med Molly er det viktigste for meg :whistle:

2.jpg

2.jpg

shadow.jpg

Skrevet
Herreli å skjønn*skammer meg for at jeg ikke ha kommet å hilst på enda* :whistle:

Ja, skam deg! :lærer:

Men nå har jeg ferie i 3 uker til, så da skal du se vi kommer oppover hele bølingen en dag :D

Guest Belgerpia
Skrevet

Gosh - så flott han var - en skikkelig stilig kar det der............... fiiiiiiiiineste gutten. Belgere har det forresten med å like goldens - uvisst av hvilken grunn liksom *ler*

Skrevet
Ja, skam deg! :lærer:

Men nå har jeg ferie i 3 uker til, så da skal du se vi kommer oppover hele bølingen en dag :D

Truer du :shocked: he he nei da,dere må komme en tur vettu,ikke lenge før jeg har gjerde rundt plenen så hundene kan leke på en stor del og barna på en liten del :whistle:

Skrevet
Gosh - så flott han var - en skikkelig stilig kar det der............... fiiiiiiiiineste gutten. Belgere har det forresten med å like goldens - uvisst av hvilken grunn liksom *ler*

Ja, han er en fin gutt, skikkelig kraftig kar :whistle: Han var litt tust da han kom, fryktelig tynn og fæl i pelsen, men det har hjulpet seg veldig nå :D

Molly elsker han. Han leker på samme måte som henne, løper etter hverandre og har brytekamper. Og så er han gentleman og lar henne tyne han litt innimellom så da er snuppa fornøyd :D

Skrevet

Tusen takk, han er en herlig gutt :ahappy:

Har funnet ut to ting han syns er kjempe kult som jeg ikke setter like stor pris på ,hehe ;)

Det ene er gjørme... Han klarer ikke å stå i mot! Han ruller seg, gnir seg, hopper og graver, til og med hodet dykker han nedi gjørma, herlig! Hage slangen er i flittig bruk for tiden :)

Det andre er at han er en vannskål terrorist, når han er alene så er han helt nødt til å kante den. Plaske litt med labben først og så kante.... Bare han er alene 10min så gjør han det, han gjør aldri noe annet galt,ikke en lyd fra han eller noe, han bare har en greie med vann skåla liksom :rolleyes: Noen som har tips? Kjedelig om hundene blir uten vann hele dagen når jeg begynner jobb etter ferien... Men jeg jobber jo tross alt som murer, så jeg får vel støype en vann skål i betong <_<

  • 1 month later...
Skrevet

gud for en nydelig hund...

vi vurdere å skaffe oss en golden retriver sjøl..

synes det e utrulige vakre hunder

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...