Gå til innhold
Hundesonen.no

Mallorca


Turnip

Recommended Posts

Jeg og samboeren bestillte sydentur til Mallorca i februar, drar 14 juli, men de siste årene har vi vært svært uheldig med sydenturene våres, jeg har blitt matforgiftet 2 siste gangene, bråkete hotel, møkkete sted, møkkete restauranter osv... Så i år bestilte vi til mallroca på Palma Nova. Har noen vært der? lurer på alt der egentlig, husker ikke helt hva hotellet var men er 4 stjerners så sikkert fint. Er så spent bare.

Siste årene har vi tatt sånn "hive seg på tur/uspesifisert" og det har endt skikkelig dårlig, så i år kostet vi oss på noen kroner ekstra for å komme på en fint sted og nyte en uke i sola. Men så har jeg ikke pratet med så mange som har vært der, så vet ikke helt om jeg skal glede meg eller om jeg kanskje burde holdt meg hjemme :) Lurer veldig på om strendene er fine, om det er fine (rene) restauranter der og sånne ting :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var på Mallorca i høst, og trivdes veldig godt...

Nå husker jeg ikke hva stedet het i farta, men det var ikke så veldig langt unna Alcudia, men et eget lite tettsted. Det var ganske rolig der, og ikke spesielt godt natteliv for de som ønsker det, men et flott sted.

Jeg synes det var litt godt å komme til et sted hvor det ikke er så stor fattigdom, da jeg mange ganger føler det virkelig ille å komme som "norsk kapitalist" til steder som er dønn avhengig av turister... (jeg vet: stikke hodet i sanden....) Selv om kanskje ikke servicen blir den helt samme... :)

Fine steder å se, bra shopping i Palma :P , men øya er ikke veldig "eksotisk" liksom...:rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vært på Palma nova! Men om du leter etter de beste strendene så bør dere ta dere en tur til Alcudia! Men strendene på Nova er også kjempe flotte altså! På Nova så er det masse uteliv og det kan bli ganske bråkete om dere bor for nærme byen. Må også legge til at resturantene serverer kjempe god mat og jeg har aldri blitt matforgiftet i Mallorca! :P

Mallorca er den beste plassen å feriere på spør du meg! Kose dere masse! Håper på å dra tilbake igjen neste år. Om det er noe mer du lurer på så bare spør. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å så bra!! Vi var i Tunisia i fjor, og da ble jeg matforgiftet, men værste var for 3 år siden da jeg skulle redde en nesten død kattunge i Tyrkia (Side) jeg prøvde å få liv i stakkaren i 3-4 timer, men dessverre så døde den, og 6 timer etterpå, så våkner jeg midt på natten med kraftig diare og oppkast, og måtte på sykehuset.. lå der i 16 timer med intravenøst og alt dritt... og fikk vite at jeg hadde fått salmonella, så har egentlig lært at man ikke skal klappe dyrene i sånne land nå, men gjør det for det :)

Men er det bråkete på dagen og sånt?? Vi bestilte på et typisk familie/barne hotell da jeg vil ha det rolig når jeg skal sove. Men syns det er koselig med litt natteliv, koselig å bestille drinker på barer og sånt :P

Og så ville jeg ikke til et sånt fattig land egentlig... I Tunisia som vi var i fjor, så gikk det ikke ann å titte i butikker, pga selgern var oppå deg HELE tiden og proppet det med masse ting du ikke skulle ha og ble sint hvis du ikke kjøpte noe, så aldri mer Tunisia hvertfall :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke så mye bråk om dagene nei. :) Butikk selgerene er veldig vennlige men også litt innpåslitne! :P Palma Nova er heller ikke et fattig område så det finnes ikke så mange dårlige strøk og løs katter. Ikke som jeg så ialfall.

Når vi var der var vi ikke så mye på sightsing. Men en ting jeg anbefaler dere er å ta en båttur! Det var utrolig hyggelig! Noen båter finner også ei flott bukt hvor man kan få bade om man vil, kjempe koselig! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var to uker i Palma Nova i fjor, og jeg hadde det veldig fint :) Koselig sted med fine strender, en del bra restauranter (eventuelt kan man ty til McDonalds :P) og mange hyggelige mennesker. Ikke er ting fryktelig dyrt heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi var på Mallorca for to år siden med trettifem unger og seks voksne. Husker ikke hva byen het, men det var trygt og fint for ungene og den ene kvelden vi voksne fikk fri, oppdaget vi at byen "døde" ved midnatt! Maten var god både på restauranter og burger king :) !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vært på Mallorca i Alcudia! Derjeg var, var det iallefall kjempe fint! Flotte strender osv! :) Jeg vil anbefale å dra på båttur (husker ikke helt hva det heter, men det er mange brosjyrer på hotellene) der fikk vi mye av selve sjøen, med det turkise-vannet, grotter, fiskene og alle "kjendishusene"! Det er også koselig å dra på shopping i Palma.

God tur!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Høres veldig fint ut der, nå begynner jeg å glede meg skikkelig! Er visst ikke så lang flytur fra Gardemoen heller 3,5 timer bare :) Hørt at det kanskje er litt dyrt å leve der? Mat og sånn tenkte jeg på`?

Det er dyrere enn mange andre typiske "syden-steder", men allikevel billigere enn hjemme.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vært i Mallorca, i Alcudia om jeg husker riktig:P Der er det kjempe fint. Kjempe fine strender, åsså er det kjempe god mat der. Du burde smake på bacon sandwitch:P

Var der vi var ja.. Kjempe flott plass.. Billig og mye å gjøre :wub:

Ridning, Go-kart, ting om kveldene..osv osv

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...