Gå til innhold
Hundesonen.no

For dere over 18...;)


Aya

Recommended Posts

Nå elsker jo jeg vin, men en ting jeg vil nevne er at personlig så synes jeg ikke vinen er noe god om den er altfor søt. Av hvitvin så kan jeg godt drikke halvsøt en gang i blandt, men det går mest i tørr av både rød og hvit.

Et tips til dere som vil like vin er at ikke gå og kjøp ei flaske for å lære dere og drikke den, men smak heller når du har sjangsen når andre åpner ei flaske. Ta et glass og fyll i nok til et par slurker, bare nok til å smake mer enn en slurk.

Det var slik jeg gjorde det, mamma elsker vin og tar seg gjerne ett glass eller to på fredagskvelden, jeg syntes det luktet så godt, og ikke minst så godt ut at jeg prøvde og ta meg et glass nå og da. Jeg endte alltid med å bli skuffet i begynnelsen, men etterhvert begynte jeg å like det. Nå elsker jeg vin :ahappy:

Her er det 30 varmegrader ute, jeg har hatt eksamen i dag, nå blir et ett glass rosèvin fra kjøleskapet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er bare å gå på polet/ se i prislista etter viner som er søte (bare å se på kakediagrammet). Drakk de søteste vinene dajeg begynte å drikke vin også, nå synes jeg de smaker helt j..

Kjøp en vin laget på moscatelldruer, de er søtest.

Fikk beskjed av faren min om at den gangen jeg vil begynne å like hvitvin er det bare en vin som duger, og det er Chablis. :ahappy: Den høres dyr og fancy ut i alle fall, men smaken veit jeg lite om.

Nå er chablis et område i Frankrike da... samme som burgunder og champangne osv..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...