Gå til innhold
Hundesonen.no

Kattehotell


Cec

Recommended Posts

Skrevet

Har noen av dere prøvd å ha kattene deres på kattehotell noen dager mens dere er på ferie? Vi skal reise bort søndag til og med torsdag, og det er problematisk å få noen til å passe på pusene for oss. Tror ikke pusene vil sette pris på 5 timers biltur hver vei. Hva er erfaringen med å ha pusene på pensjonat? Og har noen prøvd Bærum kennel?

Skrevet

Vi driver kattepensjonat, så jeg kan godt fortelle litt om hvordan kattene har det der?

Vi har store bur til de inne, og et stort fellesrom til de, der har vi en luke så de kan gå ut og inn som de vil. Det er noen katter som overhode ikke går overens med andre, de får et bur om natten og et stort utebur om dagen. Det er noen eiere som ikke vil ha katten ute eller sammen med andre også. Men de fleste går veldig bra sammen, vi har mange klorestativ, hyller, og ting katten kan gå under, klatre på, og få utfoldet seg litt. Katter setter ikke pris på å være innesteng i bur i 1 uke eller hvor lenge eieren skal være borte, her hos oss har de mulighet til å være ute og inne og masse plass å boltre seg på.

Vi fòrer med royal canine og hills, vi passer nøye på at de får i seg mat og nok drikke hver dag. Vi koser mye med de, steller pelsen, leker med dem. Vi har fått utrolig mange positive tilbakemeldinger på kattepensjonatet vårt. Det er mange katter som er hos oss ofte, og de stortrives der, akkurat som de var hjemme.

Det er så utrolig mye mer å skrive, men hvis du vil, så kan du sende meg en PM.

Vi holder til i Akershus forresten

Skrevet

Jeg er også på utkikk etter et kattepensjonat i sommerferien, og begynner å bekymre meg for at det kan bli vanskelig å finne et sted som passerer mitt noe snevre nåløye... :unsure: Er det lov å spørre her om noen som vet om et sted de kan anbefale? (på Østlandet/Sørlandet mellom Oslo og Kristiansand) Skjønner det hvis det ikke går an å nevne noen spesielt her, men kan ikke la være å spørre... Det er jo helt avgjørende for hele ferien at vi vet at pusen vår har det bra.

Er ikke særlig erfaren verken som katteeier el

ler kennel-bruker. Hva skal man legge mest vekt på i valget av kattepensjonat?

Skrevet

Det du skal legge vekt på er at katten din ikke sitter i en lite bur på kattehotellet. De skal få være ute og inne. Kvalitetsfòr er viktig, kjærlighet og omsorg skal de ha, og dagli stell. Hver katt skal gås nøye gjennom hver dag for å sjekke at de er friske, og de skal ha mye kos. Det legger vi veldig stor vekt på.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...