Gå til innhold
Hundesonen.no

Hadde det enda vært stylist eller frisør?!


Lotta

Recommended Posts

Er det bare jeg som synes det er patetisk hinsides enhver forstand at ei statsrådsbærte i panikkalderen skal kreve staten for dekning av ballkjolene sine? Jeg mener - hadde hun enda bedt om hjelp til å finne en god frisyre, eller kanskje funnet seg en stylist som forklarte henne at det ikke er pent med "sæggi" overarmer til glitrende kjoler (uansett hvem som har betalt dem), så hadde ihvertfall jeg vært litt mer velvillig... Hva synes dere?

http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=170264

Lotta

PS: Skal vel ikke si hva jeg mener om kona til Jens - halvparten av likestillingens fremste radarpar, som synes det er så krevende å representere at hun ikke kan være i full jobb lenger, selv om ungene er godt over barnehagealder... Djises! (Kanskje det er hun som skal overta jobben med lufting av LO-lederen rundt Sognsvann framover?) :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjenbruk er nok et ord sånne folk ikke bruker! Hvis de 900 000 hun tjener i året ikke dekker alle kjolene hun kjøper, så kan hun da bare lete seg gjennom skapet å finne en av de ørten hundre kjolene hun bare har brukt en gang! Eller kanskje bare dra på H&M eller noe sånt å finne litt billigere kjoler!

Snart skal hun vel kreve at staten dekker utgiftene hennes for å bygge ut garderobeskapet å tenker jeg...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Karita har gjort endel bra i denne perioden, med blant annet å sette serkere fokus på fedres rettigheter. Men nå skyter hun seg så midt i foten som det er mulig. Hallo! Likestillingsministeren skal ha kjolegodtgjørelse når hun tjener innpå en mill i året allerede? Nei Karita, lær deg å sy hvis du mener pengene ikke strekker til...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kan tenke på opptil flere regjeringshustruer som kunne trengt frisør-tillegg :Laugh: Eventuelt et par kjøretimer

:)

Vi skal ha sånn firmafest her nå, spørs om jeg ikke skal sende regningen på antrekket mitt med i selvangivelsen.

:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...