Gå til innhold
Hundesonen.no

ICE nummer


Nirm

Recommended Posts

Fikk denne mailen av JeanetteH:

Legevakten ber oss spre dette budskapet:

Ambulansefolk har oppdaget at de fleste skadde har mobil på seg, men

vet ikke hvem de nærmeste pårørende er i adresselisten.

Forslaget er at alle lager en person som heter "ICE" (=In Case of

Emergency). Under dette navnet står den/de personer som en mener bør

kontaktes.

Ønsker en flere personer bruk ICE1, ICE2, ICE3, .

Det er en enkel sak å få til, er gratis og kan gjøre en stor forskjell

når det gjelder.

Lag med en gang en ICE-adresse med et telefonnummer, send mailen

videre til flest mulig personer slik at navnet "ICE" blir laget og brukt

av flest mulig.

Så legg til nermeste pårørende i telefonlista deres nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk denne mailen av JeanetteH:

Så legg til nermeste pårørende i telefonlista deres nå.

skjønner ikke folk at "mamma" som regel er nærmeste pårørende?

Er vel vanlig å ha foreldrene lagret på mobilen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
skjønner ikke folk at "mamma" som regel er nærmeste pårørende?

Er vel vanlig å ha foreldrene lagret på mobilen?

Er ikke alltid det er enkelt å nå "Mamma". Selv har jeg en bror i utlandet og en mamma på platform. Da er faktisk ikke noen av dem min ICE pga dem er vanskelig å få tak på.

Fins faktisk folk som ikke lagrer Mamma som "mamma" :P eller voksne folk som gjerne ikke har foreldre lengre... Du lagrer ikke samboer som "samboer" eller?. :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan være kronglete for ambulansefolk å lete seg frem til de nærmeste på tlf., og da går det mye enklere hvis alle har numre til sine nærmeste under navnet ICE - synes det er et godt tiltak jeg!

Jeg selv har nr. til mamma, pappa, broren min og besteforeldrene mine..

Man kan jo også ha nr. til sine nærmeste venner!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...