Gå til innhold
Hundesonen.no

Tygger på klørne sine?


Kelso

Recommended Posts

Jeg bare lurte på om det kanskje var andre som opplevde at hunden "biter negler"? I den siste uken har Kelso funnet ut at det å tygge på poten/klør fungerer bedre enn nå vi skal klippe klør tror jeg :innocent: Er det noen som vet hvorfor han gjør dette?

Vi klipper litt annen hver uke så de liksom ikke noe lange eller korte.... Bare lurer jeg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Potene er fine, smører de jevnlig :D Men det kan jo være at han tygger på pga salt likevel, pleier ikke å gå så mye langs veiene, men saltet er vel alle veier vil jeg tro :unsure:

Pleier å tørke av labbene når vi kommer inn, men spørs om jeg ikke må begynne å hive de gjennom dusjen en tur :D

Takker for svar! :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ser ingenting... Han har fin farge med litt "dun" liksom både mellom oppe og under.. For meg virker det som han tygger direkte på klørene.. særlig ulvekloen er utsatt, siden den er litt mer skjør en de andre...

Takker for alle mulige ideer om hva det kan være :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...