Gå til innhold
Hundesonen.no

valpekurs i Bergen


Sfs

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Hei!

Mitt forslag er Nord Hordaland Hundeklubb, de er utrolig åpen og tar i mot deg som du er. Samtidig som at de er utrolig rimelig:) Vi gikk der og skal tilbake i mars på grunnkurs, var så fornøyd med valpekurset at vi kommer til å ta alle kurs vi skal på innenfor denne klubben:) Roser dem veldig på sosialiserings fronten også, der var store og små hunder om hverandre og dette var jeg veldig glad for, i motsettning til andre steder hvor de skiller dem- da det kan være med på å skape "frykt" for motsatt størrelse:)

Mitt råd:)

Men velg det som føles mest riktig for deg og din hund, for det viktigeste er at dere er på ett sted hvor dere trives så dere får best mulig utbytte av kurset:)

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!

Jeg vil på det sterkeste anbefale Aktiv Hund sine kurs, de er virkelig flinke. Han som driver det er hundepsykolog, og du kan velge mellom enten å delta på kurs sammen med en gruppe, eller så kommer han hjem til deg og går turer for å se hva akkurat den hunden trenger av hjelp :icon_redface:

Du finner annonsen i BA. :lol:

Lykke til! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Askøy hundeklubb har bra kurs til en rimelig penge.

Har selv gått alle kurs vi har tatt der og de er flinke og bruker bare snille metoder(godbiter).

Men de har jo nettopp startet et valpekurs nå da men de starter jo opp nye når de har nokk folk som har meldt på. Valpekursene her pleier å ha 2 instruktører så om det er 12 påmeldte så får du alikavell like god hjelp til ting som om det bare var 1 instruktør og 8 påmeldte liksom.

http://home.no.net/askoyhk/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 11 months later...

Forskjellen mellom Aktiv Hund og Fjellanger, er at Fjellanger er så å si klikkertrening, eller i alle fall basert på positive metoder, mens Aktiv Hund går mer på lederskap og mer "den gamle skole". Hvis du vet du heller vil trene på den ene eller den andre måten, så ville jeg valgt kurs etter det. :icon_redface: Personlig ville jeg valgt Fjellanger, men det er opp til deg å finne ut hva som er rett for dere! Lokale hundeklubber trener som oftest ganske greit, type NKK-trening; litt lokking og luring og litt små korrigeringer etterhvert. Med valper er de "mildere" og de krever ikke så mye. Selvsagt er det variasjoner mellom klubbene, så hvis metode er viktig; spør! Ellers kan kanskje miljø ha noe å si? Vet i alle fall at jeg setter enorm pris på å få trene med noen som er blide og hyggelige og som jeg kan ha det morsomt med mellom øktene. :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det som også kan være en tanke er hvor "aktiv" du har tenkt å være i ettertid. Altså, er det kun valpekurs du har i tankene så ville jeg valgt Fjellanger (av de to som er nevnt, fordi de kjenner jeg personlig til selv). Men, har du tenkt å ta lydighet, agility, spor eller lignende- så ville jeg valgt ut en hundeklubb (*host* Retrieverklubben er veeeeldig koselig) fordi da kan du trene aktivt på gitte dager med de du gikk på kurs med når kurset er ferdig.

Det sosiale står her veldig høyt og den fordelen med at du da går med andre mennesker som kjenner deg og din hund...

Just a thought!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mine videofeeds er fulle av prong collars, e-collars, absurde mengder røffe corrections for ingenting og trenere som advocater for det. Det røskes og rykkes hardt i vonde halsbånd og det strømmes. Hundene gjør nøyaktig som de blir bedt om og trenerne strutter av selvtillit, gir inntrykk av kompetanse. Guruvibber som tiltrekker følgeskarer.  Metoden deres fungerer jo. De gjør det godt i sport fordi hundene aldri vegrer å adlyde på flekken og aldri vender oppmerksomheten mot noe annet - de vet hva som skjer da - og folk lar seg forføre av at hundene opptrer som maskiner, derav populariteten.  Noe av det mest kvalmende var en video som representerte positiv forsterkning med en bøs kar utkledd som "Karen" med blågrønn parykk, med tynn pipestemme, unnskyldende kroppspråk, som klikket manisk, klikk, klikk, klikk, klikk, og ... Jeg finner den ikke igjen ved søk nå, men det var en utrolig teit og barnslig misrepresentation av klikkertrening for å latterliggjøre konseptet for menigheten, og menigheten synes det var morsomt. Flere titusen likes og mange hundre kommentarer, i hovedsak oppmuntrende til firmaet og trenerne. En må se den. Mye verre enn beskrivelsen. Det verste var at folk synes den var morsom og beskrivende og de hånlo i broderlig fellesskap av de dumme klikkertrenerne som ikke forstår at bikkja må røskes lydig. Ikke sett noe liknende fra skandinaviske content creators, her hjemme ser det greit ut på internettet, men innholdet fra over dammen vil antakelig smitte på den yngre garde. Ble vitne til det her om dagen da en dame med vesttysk frosk skulle entre en kurstime, og hunden ikke umiddelbart satte seg ved døren. Den fikk kjapt et hardt røsk i tynn kjetting helstrup som skar i ørene på 5 meters avstand. Usikker på om fører lærte det der på kurs eller fra internettet. Ikke pent ihvertfall. SÅ viktig er det ikke at hunden setter seg så intenst umiddelbart foran en dør på vei inn til trening.  Om en vil ha en titt down the rabbit hole, søk på øvelser fra ringsport og raser som rottweiler, doberman, malinois, dutch og german shepherd, så er feeden befengt med de der trenerne der på no time. 
    • Det var trist å høre, han var ung? (Heh, sjekket bloggen din, det er visst jeg som er gammel. Men trist likevel.) Ifølge Akkurat nå er det noen "motreaksjoner" mot den positive trenden:  Nå er det noen år siden jeg var aktivt inne i noe treningsmiljø selv, men jeg tenker jo at Canis og klikkertrening/positiv forsterkning fortsatt er greia, og jeg ville nå gått til de samme bøkene som for ti år siden. Men klart, noen endringer er det nok og sikkert noen nye flinke guruer kommet til, så håper noen kan bidra der!
    • Det er nå to år siden Pax vandret videre, og vi (jeg) har begynt å planlegge ny valp.  De siste årene har gått mye til småbarn, jobb og hus, så jeg har ikke fulgt noe særlig med på hva som går for seg i hundemiljøet. Det må jeg gjøre noe med, og derfor spør jeg dere på Sonen om hjelp til oppdatering. Hvis du skulle anbefalt meg, en kommende valpespekulant, noen ressurser, creators på sosiale medier jeg kan følge, bøker å lese, treningsmetoder, trender/diskusjoner som er sentrale, hva som helst egentlig, hva skulle det vært? Er det noen tema som er kontroversielle eller er alt bare fryd og gammen? Har Cæsar Millan kommet tilbake eller har verden gått videre? Hva bør jeg sjekke ut? Hva bør jeg holde meg langt unna?   
    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...