Gå til innhold
Hundesonen.no

Saccovog


Marthe
 Share

Recommended Posts

Vi låner ei saccovog, så jeg har noen spørsmål ;)

Jeg har trent en del trekk med hannhunden min med ei annen vogn. Så han er vant til å trekke. Jeg var ute med saccovognen i går. Da læte jeg han ”rolig” og ”springe”, slik at jeg kan regulere tempoet hans. Jeg satt ikke oppi vognen, men gikk rett bak, slik at han skulle bli vant med det. Jeg kjørte på en skogsvei slik at han blir vant med at vognen rister og slik.

Jeg kommer til å trene en del på dette de neste dagene også, men så lurer jeg på; Skal en hund på 24-25 kg kunne trekke meg? Jeg er ca 56 kg.

Jeg kan tenke meg at det er lurt at jeg begynner med en som veier en del mindre enn meg. Tenkte jeg kunne ta med meg nabo ungen på 8 år. Slik at det ikke blir så tungt de første gangene. Er dette lurt? Hvor lenge bør jeg gjøre dette? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...