Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK og medlemskap?


magicka

Recommended Posts

Nå er godgutten altså medlem av NKK og Norsk Boxerklubb avd. Hordaland.

Det jeg da lurer på er om man kan si opp medlemskapet i NKK og fortsatt være medlem av Boxerklubben (altså bare den)? Eller må man være medlem av NKK for å få være medlem i Norsk Boxerklubb?

Dette gjelder en familiehund. Pga HD vil vi aldri stille ham ut, eller delta i andre konkurranser.

Men vil gjerne fortsatt være med på Norsk Boxerklubb sine boxertreff, derfor synes jeg det er litt bortkastet å være medlem i begge to.

For all del, Hundesport er et fint blad, men det er min samboer som betaler dette og han leser ikke Hundesport i det hele tatt :D

Noen som vet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, typisk. Etter at jeg skrev denne tråden, så hentet jeg posten og der lå Hundesport med info om akkurat dette! :D

Synes de nye reglene er litt tåpelige, isåfall for de som kun har vært medlem av NKK og ikke noe lokal klubb. Nå må de altså melde seg inn i en klubb, eller ikke være medlem i NKK. Da blir jo det selvfølgelig mye dyrere! For det er jo ikke medlemskapet i NKK som koster mest.

Når jeg skal få meg ny hund hadde jeg planlagt å kun være medlem i NKK, siden medlemskapet i NKK etter det jeg skjønner er med i valpeprisen. Nå må jeg altså finne meg en klubb også...det må da bli Bergens Selskaps- og Brukshundklubb da i tilfelle. Noen som vet noe om hvilke aktiviteter de arrangerer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det blir ikke automatisk dyrere, forresten. Det finnes en gjeng raseklubber (og sikkert andre) som har billige kontingenter, så selv med NKKs grunnkontingent blir det billigere enn det du har betalt i direkte medl.skap i NKK.

NKKs medl.skap kostet vel 360,- sist (eller noe slikt) - så alle hundeklubber som har en kontingent på 200,- eller under vil bli billigere for deg å være medlem av. Forskjellen er bare at du får nok et medl.blad, innkalling til årsmøte, og kanskje litt info i løpet av året tilsendt.

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar  nei vi har ikke innarbeidet det. Har du noen konkret ro-trening du tenker kan funke? 😇
    • Har dere noen innarbeidet ro-kommando? En mer generalisert en, ikke bare ifbm plassen sin? 
    • Det har gått seg til, heldigvis! Valpen er endelig fortrolig med barnet mitt sine bevegelser, og barnet respekterer valpen og dens grenser og plass. Jeg så mørkt på det i starten, men endelig er de gode venner med samme energinivå 😂
    • Hei  min hund er 3 år. I vår fanilie er det meg, som er mammaen til hunden og to barn. Ei på 14 og en på 18. Jeg har veldig respekt i forhold til hund og små barn. Vår hund forstår ikke konseptet med barn og jeg ønsker tips til hvordan man kan lære hunden ro når det er barn i nærheten.  I dag blir hun vil, bjeffer og når noen løfter opp barnet blir hun sjalu.. enn så lenge ikke i form av aggresivitet, men i form av bjeffing og ønske om å bort å leke, snuse og er veldig voldsom.  Det er vanskelig å øve når det gjelder barn, men tar i mot alle tips jeg kan få.    
    • Kloklipp ok igjen. Å lide for skjønnheten er ikke hans greie, men Vom er han villig til å lide for. Vi har hatt kjempefremgang på både kloklipp, dusjing og pelsstell. Å få børste, rake, dusje og klippe med maskin, med begge hender og godisen på hylla, kjempefremgang! Når det kommer til stress på treningssenteret er vi langt fra mål, som er en rolig og stille og perfectly well behaved gentleman Edeward, men det er fremgang, både i kurssetting og innom butikken.  Når det kommer til å gå pent i bånd uten bestikkelser hadde vi MASSIV fremgang, før vi plutselig hadde en hævletes setback i dag.  Han gjorde riktignok bare ett eneste bysk etter syklist, av sikkert mer enn 30 forbipasserende jevnt og trutt, så den delen er nesten i mål. Han var SÅ behersket og fin på alle de andre syklistene som passerte.  MEN, han insisterer på å konsekvent gå med hele skulderen foran beinet mitt når han ikke forventer å få betalt. Det er ufattelig irriterende. Luksusproblem, kanskje? Instruktør mener han skal holde frembeina bak skotuppene mine, men å enforce det kravet er BARE stress, så vi har hatt en helt ****** tur i dag. Om jeg fjerner det kravet under casual walking, så har vi det helt fint. Usikker på den avgjørelsen. Det ER greit å ha ham langt nok bak til at han ser meg og følger meg i hva jeg gjør uten å måtte varsle ham først, dersom jeg vil stoppe eller svinge. Samtidig er det dumt å ha dårlig stemning mellom oss over en sånn bagatell.  Jeg oppfatter ham ikke som for selvstendig eller dominant, så jeg tror ikke det å bare la ham gå de 30 cm for langt frem er et lederskapsproblem. Han er bare misfornøyd med hvor treigt jeg går, og føler vel at det går fortere om han er et hode foran.  Å fjerne kravet er å fjerne en stressfaktor for oss begge. Får høre med privatinstruktøren vår hva hun mener før vi gir opp eller finner en annen tilnærming. Ellers var det en massiv skuff å komme til klubbens første utendørstrening i LP for året. Det var INGEN der da vi kom. To stk kom ca 45 min etter start, da vi gikk igjen. Oh well. Planen var å ha det litt dølt der, med døll mat og en døll leke lekt dølt med av en døll muttern, for å ikke få samme problem med forventningsstress som vi har på senteret. Full måloppnåelse på den. Ede forbinder ikke spaserturen dit med noe spennende nå, mer som 2x30 min med krangling om hvor han skal gå ifht meg -_- Vi prøver igjen på torsdag, uten kravet om å holde seg bak skotuppene mine i casual walk. Kanskje legge på mer andre øvelser underveis for å forbinde turen i seg selv mer med mestring.  Utgangsstilling uten godis i hånden? Jeg fikk en på turen i dag. Ikke verst. Den var en opptur  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...