Gå til innhold
Hundesonen.no

uff da


Henriette

Recommended Posts

Nå har jeg endeli begynt på ny jobb, noe som donny ikke liker. :D

Fikk høre at han ha stått å bjeffa i hele dag. det gjelder både når han er ute og inne.

Hvordan kan jeg trene vekk dette?

Det er kjedsomhets bjeffing.

Det jeg lurer på er om jeg hver dag jeg skalpå jobb så bruker jeg ti min(minimum) på litt hinder og slalom trening ute på marka her. han er så gira på agility at han hopper konstant i 3-4 min om jeg gir han kommandoen til det

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du burde begynne å trene han litt gradvis i helgene hvis du har tid. Slik at han gradvis blir vandt til det, det blir jo en veldig brå forandring for han når det er lenge siden han har vært alene hjemme.

Du kan også enten hjemme litt godbiter i gangen hvis det går an eller bruke en godbitball, siden han bjeffer av kjedsomhet. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Guest Snusmumrikk

Vet ikke jeg, men en ting som slo meg er at det er kanskje ikke lurt å gire han så veldig opp før du går med f.eks. agility og lek? Kanskje heller gå en lenger rolig tur?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...