Gå til innhold
Hundesonen.no

å slutte for skole..


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

I dag var det to som sluttet på skolen, den ene pga av allergi, hun gikk design og håndtverk, helt grei grunn til å slutte, men hun andre sluttet fordi hun hadde fptt jobb, som tlf selger! :)

Er det mulig?? Vi er nå inne i den tredje uken på skolen, hun går i samme klasse som meg, førsteåret, også slutter hun for å bli noe så kjipt som telefonselger! Ksan ikke fatte å begripe hva enkelte tenker med, og på :)

Hva synns dere om å kaste bort utdanningen på dette?

(ikke slik som selger telefoner altså, men slike plagsomme mennesker som skal ha deg til å kjøpe, og støtte alt mulig..)

Skrevet

Er man skole lei, så er man skolelei. Da er det faktisk bedre å ta seg et fri år, og tjene litt penger og tenke. Hva man ønsker videre, hvilken utdannelse etc. Studielån er dyrt, og det er dumt å ta opp lån på en utdannelse man er usikker på.

Skrevet

Å neeei! Ikke telefonselger!! :)

Jeg var det i noen dager, holdt på å ta livet av meg! Det er det kjeeeeedligste jeg NOEN GANG har gjort!! Ingen liker vel telefonselgere (inkludert meg), så det er jo et dødfødt prosjekt!

Huff.. Også kaste bort uttanningen sin da! Det dummeste jeg har hørt hittil i mitt levende liv. Du vet ikke tilfeldigvis hvilken firma hun ble tlf selger i? Ikke tilfeldigvis Rubrikk.no??

Skrevet

Å neeei! Ikke telefonselger! :)

Jeg var det i noen dager, holdt på å ta livet av meg! Det er det kjeeeeedligste jeg NOEN GANG har gjort! Ingen liker vel telefonselgere (inkludert meg), så det er jo et dødfødt prosjekt!

Huff.. Også kaste bort uttanningen sin da! Det dummeste jeg har hørt hittil i mitt levende liv. Du vet ikke tilfeldigvis hvilken firma hun ble tlf selger i? Ikke tilfeldigvis Rubrikk.no??

Alle hater det jo sikkert ikke.. har ei vennine jeg som hoppet av skolen fordi hun var kjempe lei og fikk jobb som telefonselger, hun jobbet der et år og stor trives..

Skrevet

Hvis man er skolelei er det jo greit med et år fri og tjene noen kroner.

Går jo ann og ta kurs da, og utdanne seg på den måten.

Så kan rett og slett hende at hun ikke orket mer :D

Skrevet

Er man skolelei så er man det, som sagt da er det bra og ta seg ett fri år for å tjene penger... Så kan hun heller begynne på skolen neste år :D Telefon selger er jo en jobb så man tjener penger av så...

Skrevet

For å si det slik, så er ikke alt håp ute selv om man hopper ut av skolen en gang. Flere og flere benytter seg jo av muligheten til å ta skolen senere, det være seg et år eller flere år senere. Dessuten, vi skal jo oppleve ting og finne ut hva vi egentlig ønsker-skal vi ikke?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...