Gå til innhold
Hundesonen.no

deppa og trist


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

jeg føler meg så deppa og trist idag, jeg ga bort biletten min til premiere pp Pirates of the Caribbean 2! ;)

jeg er elt syk i hode, jeg hadde gleda meg så veldig til å se den har venta i flere år, og så tar angsten overhånd, jeg er så trist og lei meg idag at jeg har låst meg inn på rommet mitt og vet ikke mine arme råd mer. jeg savner masse dyr og mennesker også, jeg er rett og slett i en slags "sorg" idag :P:P

Skrevet

jeg føler meg så deppa og trist idag, jeg ga bort biletten min til premiere pp Pirates of the Caribbean 2! :P

jeg er elt syk i hode, jeg hadde gleda meg så veldig til å se den har venta i flere år, og så tar angsten overhånd, jeg er så trist og lei meg idag at jeg har låst meg inn på rommet mitt og vet ikke mine arme råd mer. jeg savner masse dyr og mennesker også, jeg er rett og slett i en slags "sorg" idag ;):P

Hei,

kjenner ikke forhistorien din. Hva slags angst har du? Sosial angst? Angst for store folkemasser? Lukkede rom?

Men fortvil ikke. Premierer er vel og bra, men filmen er like god senere når det er mindre folk. Se filmen en dag du føler deg bra, det gjør filmen ti ganger bedre enn å se den en dag man er nedfor og tenker på mange andre ting.

Ikke vær lei deg for at du går glipp av premieren, gled deg heller til den dagen du er klar for å se den - enten hjemme eller på kino. :P

Skrevet

diktet har ikke fått navn. kan noen hjelpe?

Før kunne jeg så vidt gå ut en dør uten å føle sorg og bør

nå kan jeg smile til alle og en hver jeg kan til og med gå med fargede klær

alt sku bli bedre trodde jeg da...

men det var bare no tull som jeg sa

for jeg trivdes mye bedre før, da dyr var intressen som fanget min intresse.

men nei, nå skal jeg ta bilder og leke en prinsesse.

jeg føler annerledes enn jeg var før..

noe jeg ikke takler for smerten er en bør..

jeg er ikke Marlene mer, men en helt annen frik

jeg vil føler jeg sviker med mitt store svik

jeg kaster bort sminken som tok vekk min sjarm

for inni er det som teller det er hjertets barm.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

og så et hunde dikt.

Jeg ser dine øyne så varme og god.

da du var liten valp du tygget mine sko

men årene går og du vokser til

snart er du ikke lenger like spinnevill

du mister teften av lek inni deg

den eneste som du bryr deg om er og blir meg

du har fotsatt masse kjærlighet og gi.

men snart skal alt endes, alt er forbi

Dagen er kommet, den dagen alle får

den dagen jeg skal være hos deg og helbrede dine sår

du leies inn på rommet der siste pustet taes.

du ser meg inni øynene med gode varme smil

og savner turene på fjellet med masse masse mil

men nå er det over, takk og farvell.

du lukker dine øyne, og tårer presser på

jeg reiser meg og tenker jeg vil ikke gå.

jeg ser du ligger livløs og du har fått fred.

all smerten som du hadde er nå langt avsted

nå skal du hvile i evig tid<3

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...