Gå til innhold
Hundesonen.no

Løfter benet som for å klø


Sirup

Recommended Posts

Helt siden vi fikk Poppy, har hun hatt det med å løfte det ene bakbenet nå og da som for å klø seg på magen. Men hun klør seg aldri. Hun bare vifter litt ut i luften med det før hun går videre. Noen som vet hva denne viftingen er godt for?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hi-hi! Hun rekker ikke fram til magen! Klø henne litt der det virker som hun vil klø seg så ser du at benet går av seg selv.. Likka gjør også det, som valp rakk hun ikke alltid fram til magen, men nå som voksen rekker hun fram dit hun vil. De to andre hundene mine setter seg alltid ned hvis de klør der, men det jo alltid noen som skal være litt for seg selv! Likka kan forresten også sleike seg i rompa mens hun står på alle fire og, det er det visstnok bare kuer som kan har jeg hørt.. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tussie gjør/gjorde også sånn. Som regel vifter hun når hun klør, men ikke har tid til å gjøre det skikkelig hun står på tre ben og vifter med det siste og gjerne samtidig mens hun går bortover. Det er jo så mye annet som er spennende å få med seg. Andre ganger ser det mer ut som hun mangler litt koordinasjon.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...