Gå til innhold
Hundesonen.no

guttetråden...


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

jeg syns det er utrulig vanskelig å prate me gutter! særlig fordi jeg ble så mye mobba på ungdomskolen..å jeg tenker kanskje litt for mye på hvordan jeg ser ut?

jeg er ikke tynn...er 1.63 høy og 65 kilo :angry:

er redd jeg aldri får noen kjæreste, hvem vil vell ha en tjukk feit ku???

Skrevet

jeg syns det er utrulig vanskelig å prate me gutter! særlig fordi jeg ble så mye mobba på ungdomskolen..å jeg tenker kanskje litt for mye på hvordan jeg ser ut?

jeg er ikke tynn...er 1.63 høy og 65 kilo :angry:

er redd jeg aldri får noen kjæreste, hvem vil vell ha en tjukk feit ku???

Marlene da, pust litt :( For det første: i den aldersgruppen du er nå er gutter bortimot de største idiotene som finnes - jeg synes ikke vekten din ift høyden din høres noe unormal ut i det hele tatt, mens guttene i den aldersgruppen der generelt vil ha Barbie i 10.klasse versjon. Det finnes mange ålreite gutter der ute, og de kommer med tiden :P Føler du at du ikke er fornøyd med utseendet ditt så tar du med deg dyra ut på lange, turer (man forbrenner mer på å gå raskt enn å løpe, og det greier man også lenger) mens du nynner "You can't hurry love, no, you just have to wait........" og nyter sommeren sammen med de som du er 100 % sikre på at ikke bryr seg om hvordan du ser ut eller måtte oppfatte deg selv - Mira & Vega :P

Skrevet

jeg syns det er utrulig vanskelig å prate me gutter! særlig fordi jeg ble så mye mobba på ungdomskolen..å jeg tenker kanskje litt for mye på hvordan jeg ser ut?

jeg er ikke tynn...er 1.63 høy og 65 kilo :(

er redd jeg aldri får noen kjæreste, hvem vil vell ha en tjukk feit ku???

Slapp av du er IKKE feit..

Jeg er selv 1.67 og 90 kg. Kunne flyttet fjell for å få samme vekt som deg!

Dagge samme vekten da jeg gikk både ungdomsskolen og halve VGS.

Gutter er noe hærk, helt til du treffer på den som betyr noe. Er ikke noe vits og stresse med det..

Tenkte akkurat det samme som deg da jeg gikk ungdomsskolen og VGS.

Men, en fyr fant meg da tilslutt, utrolig nok. :angry:

Guest Christine
Skrevet

Marlene du Marlene..

Slik innstilling må du ikke ha.

Jeg hadde selv den innstillingen og folk så bare stygt på meg og sa at jeg var teit som hadde den.

Jeg slutta med den innstillingen, og jeg har ikke noen fyr enda, fordi jeg har sagt nei.

Om gutta tenker bare på utsende er de ikke verd noen ting.

Det inni er alltid det som teller, husk det.

Skrevet

MARLENE!!!! du er jo vakker og fin! de som ikke vill ha deg bare pga vekta må jo være totalt dumme i hodet som går glipp av ei så knall kjekk jente som deg! ikke tenkt sånn! det fint gutter der ute som tar deg for den du er og ikke bare hvordan du ser ut! og han kommer! du må bare smøre deg med tålmodighet! jeg har slitt i mangen år med dårlig selvbildet.. før var jeg tynn og trodde jeg var smell feit.. se på meg nå i dag.. jeg veier mye mer nå og når jeg ser på bilder for 2 år siden var jeg syl tynn! så som regel så lyver speilet en god del kilo!

Skrevet

Jenny(Kite) sier:

Finn deg en litt eldre gutt :angry:

De på vår alder er kun ute etter barbier, når de overskrider 18 års grensen begynner det å likne noe...

Har studert fenomenet lenge, det stemmer ganske bra :(

Du er overhodet ikke overvektig så du har ikke noe å klage på, sjekk på BMI, ingen overvekt(ikke det at BMI er til å stole på for den regner ikke med muskler og benbygning, men det er evt. bare positivt for deg hvis du vil veie lite :P)

Det tar tid.

Selv er jeg en liten jente: 153-154 høy og veier 57 kilo!

Gikk plutselig opp 7 kilo gitt:P

Har ikke type jeg heller...siste kjæresten var i barnehagen da jeg var 5 år :P

Skrevet

jeg syns det er utrulig vanskelig å prate me gutter! særlig fordi jeg ble så mye mobba på ungdomskolen..å jeg tenker kanskje litt for mye på hvordan jeg ser ut?

jeg er ikke tynn...er 1.63 høy og 65 kilo :(

er redd jeg aldri får noen kjæreste, hvem vil vell ha en tjukk feit ku???

Du bør virkelig ikke ha en sånn instilling til deg selv, til slutt bare ødelegger det deg invendig totalt. Men den rette kommer nok, og du er IKKE tjukk.. Hmm, vær med hundene dine og nyt sommeren som tuppetroll sier :angry: ha en fin sommer

Skrevet

Fra en gutt - ta det helt med ro... :angry:

Som tuppetroll sier, gutter kan være helt blåste når de er på din alder - men vi kommer da til fornuft vi også etter hvert.

Folk, særlig jenter (men også enkelte av oss gutter) tenker alt for mye på at vi må tilpasse oss en idealfigur. Min erfaring, både fra egne forhold og fra folk jeg kjenner, er imidlertid at slike ting som vekt har minimalt å si når man treffer den rette. Mine to beste venner er gift med "store" jenter (mye større enn deg), og har aldri hørt dem klage på noe som helst. Det er disse to jentene de vil ha framfor noen andre!

Når det gjelder tenning og slikt er det som regel helt andre ting som spiller inn etter hvert enn at partneren er sylslank. Én ting er hva man snur seg etter på gata, en annen ting er hvem man faktisk kan tenke seg å leve livet sitt sammen med... :(

Skrevet

Gutter i din alder nå er som usikre hannhunder som utagerer og går til angrep med engang. Det finnes dog de få blant "idiot" guttene som er sikre på seg selv men som ikke skriker høyest og dermed legger du ikke merke til de. Du ar da for P***er ikke feit!? :angry:

Eg har selv dårlig selvtilli men ikke søren om eg lar folk legge merke til det.

Tenk positiv. :(

Skrevet

hehe - Da jeg var halvparten så gammel som jeg er nå, var jeg en liten spirrevipp på knappe 45 kg jeg, og veit du hva? Jeg hadde ingen kjærste jeg heller.. Jeg var derimot den jenta alle gutta klaga til om at de ikke fikk noen kjærste.. Utrolig kjipt - don't mind me, liksom, for jeg er jo ikke ei jente, og jeg har jo flust av kjærster <_<

Tror gutter i den alderen syns det er "tryggest" å fantasere om de "Barbie"-jentene jeg, de veit jo at de neppe har sjangs allikevel, så da slipper de å drite seg ut.. Jeg hadde et sånt chrush på naboens sønn noen år før, han var supersøt (den gangen.. Nå har han måne og mage *flirer ondskapsfullt*) og jeg fantaserte om giftemål og antall barn (vi fikk trillinger *sukker oppgitt* 2 jenter og en gutt). Det gikk over det øyeblikket min kjære lillebror kom rasende ut av badet og høylydt spurte hvorfor det sto "Remy, I love you" over hele sminkepungen min, MENS mitt hjertes utkårede satt i rommet.. DET var flaut det :angry: Han har forøvrig ikke prata normalt til meg ever again, til tross for at jeg ble gift og fikk 2 barn med fetteren hans mange år seinere.. hehe *mumler noe om teite og innbilske mannfolk* :(

Skrevet

Tror gutter i den alderen syns det er "tryggest" å fantasere om de "Barbie"-jentene jeg, de veit jo at de neppe har sjangs allikevel, så da slipper de å drite seg ut..

Du sier noe der... I den alderen er gruppepresset enormt, og nåde den som ikke er "kul" nok. Husker godt at alle omtrent var forpliktet til å være forelska i de 4-5 jentene på skolen som var allment akseptert som "de fineste". Vel, jeg var som regel forelska i helt andre jenter jeg, men undertrykte det på et vis. Alle skulle og ville tenke likt.

Skrevet

Marlene da!

Det er LETT å falle i den troen av at man ikke er god nok, pen nok eller ikke når opp når man går på ungdommskolen, ungdomsskolen for meg var _grei_, men det var tøft, med alle de "kule bertene" og ja.. du vet kanskje hvordan det er? Mens jeg som verken er høy, men tynn og ikke direkte stygg ( håper for guds skyld dette ikke høres imbils ut ;) for jeg er jordnær av meg.. ) , ble "satt i bås" som "vanlig" - og ikke kul for å si det sånn.

Småskjenert var(/er) jeg før jeg blir kjent med folk (eller overtrøtt) å skravler huet av de ;) Selvtillitten og selvfølelsen ens har lett til å gå til BUNNS, noe man må jobbe med og kanskje steve med for å få opp, men venner er der for deg vet du ;)

Nå går jeg på videregående og det er en helt annen verden for meg, eller i alle fall en bedre, det er ikke mobbing, og ikke på LANGT nær så mye "se ned på'ing". Det er jo noen som er - om ikke "kulere", men litt mer øh... de blir lagt mer merke til for å si det sånn.. Men, det blir en for stor skole til det tullet som var på ungdomsskolen...

Guttene på din alder har som regel en periode, de er teite, prøver å være kule og sier/gjør utrolig dumme ting, men som de andre sier tar de (mange jenter også når det er sagt) "mer til fornuft.

En stor feit ku er å overdrive det ut av dimensjoner! Ta det med ro, prøv å vær deg selv og ikke prøv å annstreng deg til å være noen du ikke er,å utforske nye sider av en selv er helt naturlig, men som sagt, ikke prøv å være noen andre enn du er, men vær deg selv!

Og som noen sa oppi her, det kan være forskjell mellom hvem man snur seg etter og hvem man kan tenke seg å være sammen med!

Så pust dypt, og finn en venn du kan ha det morro med eller ta en lang god, morsom tur med hundene dine og nyt sommeren!

Skrevet

Husker forresten bildet som du postet i en eller annen tråd der man postet bilder av seg selv og eg husker jo at du var søt. Mener at du hadde smilehul også?

Skrevet

Husker forresten bildet som du postet i en eller annen tråd der man postet bilder av seg selv og eg husker jo at du var søt. Mener at du hadde smilehul også?

ooh marlene! du har en beundrer på sonen! :)

Skrevet

pfffft gutter i fjortisalderen er noe møkk. Er såå glad for at gjevnaldrende gutter ikke er slik lengre!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...