Gå til innhold
Hundesonen.no

Tissing om natten


>Lene<

Recommended Posts

Hei,

Har en tollervalp på 10 uker.

I begynnelsen så sov han i sengen med oss om natten, og han gav alltid beskjed i form av piping når han måtte på do.

Når det begynte å bli varmere i været, så ble det for varm for han i sengen vår, og han la seg da til rette på gulvet istedenfor.

Dette har fungert kjempebra uten uhell i nesten to uker, helt til i natt. :(

Da hadde han tisset to ganger på soveromsgulvet. Han fikk siste lufting i går natt kl. 02.00, og ut igjen kl. 08.30. Han har alltid tidligere gitt beskjed når han måtte ut om natten.

Så hva kan ha skjedd? Det er jo også en mulighet for at han har gitt beskjed uten at vi har hørt han.

Har dere noen tips til hva jeg kan gjøre for å ikke få han til å begynne å tisse på soveromsgulvet om natten?

Har jo bare hatt han i to uker, så forventer jo slettes ikke at han skal være stuerein på så kort tid, men hva skyldes dette tilbakefallet? :unsure: Ser nå for meg at vi kommet til å våkne til en tissedam hver natt.

Han var jo så flink... :angry:

EDIT 090706: Tror vi har funnet svaret på problemet. På bare 5 timer i dag så har han tisset 15 ganger, både inne og ute. Mulig han har en infeksjon. Så turen går til dyrlegen imorgen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har jo bare hatt han i to uker, så forventer jo slettes ikke at han skal være stuerein på så kort tid, men hva skyldes dette tilbakefallet? :unsure: Ser nå for meg at vi kommet til å våkne til en tissedam hver natt.

Han var jo så flink... :angry:

Det skyldes at han er valp! :P Ingen lærdom er konstant i den alderen, det tar tid før ting blir en etablert vane. Det beste er å forhindre at han får muligheten igjen. Behandle ham som om han aldri har gitt beskjed (lett at det blir en sovepute), sett på ringeklokka og luft han midt på natten. Ros han opp i skyene hvis han allikevel gir beskjed, og ros han like mye når han er tisser ute. Ikke noe annet å gjøre enn å ta tiden til hjelp og innarbeide gode rutiner - da vil han (når han blir eldre) holde seg hele natten igjennom igjen. :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...