Velvet86 Skrevet 30. Juni 2006 Rapporter Skrevet 30. Juni 2006 Mange som er ifra Bergen her inne da?? Skal begynne på lærerskolen på Landås, så blir vel bosatt i de traktene.. Litt spent på det å skaffe seg et bosted når man har hund, men regner med at det skal gå i orden!
Emilie Skrevet 30. Juni 2006 Rapporter Skrevet 30. Juni 2006 Bor i Bergen på Landås faktisk 10 min fra lærerhøyskolen.
Velvet86 Skrevet 30. Juni 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 30. Juni 2006 Bor i Bergen på Landås faktisk 10 min fra lærerhøyskolen. Ok:) Hvordan er det der? Rolig?
vipsen Skrevet 30. Juni 2006 Rapporter Skrevet 30. Juni 2006 Har bodd på Landås i et drøyt halvår, stille og rolig, kort vei både til sentrum og skog/fjell/fine turområder. Absolutt en av de bedre plassene å bo i Bergen. Mener jeg da
Emilie Skrevet 30. Juni 2006 Rapporter Skrevet 30. Juni 2006 Ok:) Hvordan er det der? Rolig? Stille og rolig, mange flotte turveier og -stier.
Velvet86 Skrevet 30. Juni 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 30. Juni 2006 Akkurat slik jeg vil ha det.. Stille og rolig med fin natur, men samtidig ikke så langt fra byen.. Men fy søren for et prisnivå det er på å kjøpe leilighet i Bergen
Lazita Skrevet 1. Juli 2006 Rapporter Skrevet 1. Juli 2006 tidligere bærgenser nå Askøyværing, men er jo en del til byn da
magicka Skrevet 1. Juli 2006 Rapporter Skrevet 1. Juli 2006 Bergenser (Ex-sogning), bor på Landås, og trives udmerket Heldig du er som skal flytte til finfine byen Kort vei til Ulriken og mange fine turstier, rolig og fredelig, og svipptur ned til byn. Bussen går hele tiden, og folk er så hyggelige. Det er mange hunder her også, vi går ofte tur bort til lærerhøyskolen. Landås er en av de fineste plassene. Hadde jeg ikke bodd her hadde jeg valgt enten (Nesttun, der jeg bodde før, eller Nordås, der jeg jobber.) Men det er dyrt ja. Bor i borettslag, husleien er høy, men så får vi vaktmester, gartner og alt slikt med i prisen da, så det er ikke så ille, når man først har fått kjøpt leiligheten da. Nå flyttet jo jeg hit etterpå min samboer kjøpte leiligheten (75 kvadrat) for ca 900 000, så jeg betaler bare halve husleien
Velvet86 Skrevet 2. Juli 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 2. Juli 2006 Bergenser (Ex-sogning), bor på Landås, og trives udmerket Heldig du er som skal flytte til finfine byen Kort vei til Ulriken og mange fine turstier, rolig og fredelig, og svipptur ned til byn. Bussen går hele tiden, og folk er så hyggelige. Det er mange hunder her også, vi går ofte tur bort til lærerhøyskolen. Landås er en av de fineste plassene. Hadde jeg ikke bodd her hadde jeg valgt enten (Nesttun, der jeg bodde før, eller Nordås, der jeg jobber.) Men det er dyrt ja. Bor i borettslag, husleien er høy, men så får vi vaktmester, gartner og alt slikt med i prisen da, så det er ikke så ille, når man først har fått kjøpt leiligheten da. Nå flyttet jo jeg hit etterpå min samboer kjøpte leiligheten (75 kvadrat) for ca 900 000, så jeg betaler bare halve husleien Det høres jo bare helt nydlig ut! Vi har bestemt oss for å kjøpe leilighet, men har tenkt litt på slike borettslag.. Hvordan er det med dyr?? Er det regler som gjelder for hele borettslaget selv om man har selveier leilighet?
magicka Skrevet 2. Juli 2006 Rapporter Skrevet 2. Juli 2006 Laget et spørreskjema der det sto: Tenker å anskaffe hund, rase boxer, har du/dere noen innvendinger mot dette? Ja, nei, osv, som ble delt ut til alle naboene i oppgangen+ styret. Men tror ikkje de kunne nektet, det bor allerede en cocker spaniel i oppgangen da Har ikke sett noen regler, bortsett fra båndtvang om du ikke har kontroll på hunden, og plukke opp etter seg på gresset og i bedene selvfølgelig Men alle er sikkert ikke like på reglene da, men bortover i dette borettslaget bor det en del katter og hunder, og i bygningen på andre siden av veien er det også en del hunder og katter. Bare du sier fra og spør først tror eg det e greit egentlig.
SnowDOG_ Skrevet 2. Juli 2006 Rapporter Skrevet 2. Juli 2006 Så du skal flytte til utlandet? Helt greit i landås ja.
mokken Skrevet 3. Juli 2006 Rapporter Skrevet 3. Juli 2006 Mange som er ifra Bergen her inne da?? Skal begynne på lærerskolen på Landås, så blir vel bosatt i de traktene.. Litt spent på det å skaffe seg et bosted når man har hund, men regner med at det skal gå i orden! Så kjekt da, velkommen skal dere være Varierer veldig ift å få seg bosted hvor det tillates å ha hund. Ordnet meg selv via bekjente, og ja prisnivået er skrekkelig...
Velvet86 Skrevet 3. Juli 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 3. Juli 2006 Så kjekt da, velkommen skal dere være Varierer veldig ift å få seg bosted hvor det tillates å ha hund. Ordnet meg selv via bekjente, og ja prisnivået er skrekkelig... Takk for det:) Vurderer å leige første halvåret, sånn at vi får god tid til å bli kjent med byen, og finne den rette plassen / leiligheten for oss.. Men å leige med hund er jo så og si umulig.. Uff..
olavxxx Skrevet 3. Juli 2006 Rapporter Skrevet 3. Juli 2006 Jeg bor på Minde, med hunden min.. Rett "nedenfor" landås liksom.. Veiene går paralellt.. Inndalsveien og Veien der oppe med Landås, så har du fjøsangerveien lengre nede. men, ja.. mye fine steder å gå tur med hund her. Kort vei til sentrum, butikker, o.l. har jeg rett utenfor døren prima sted, der jeg bor iallefall!
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar