Gå til innhold
Hundesonen.no

Asterix -Border collie/aussie-


lille_christine

Recommended Posts

Skrevet

Her er da hunden min Asterix! :D

Han er 25% aussie og 75% border collie, og et skikkelig sjarmtroll :P Han ble ett år i mai, så lille gutten til mamma har blitt stoor! Han er verdens største pingle men meget tøff på avstand! hehe. Og tror ikke man finner en større mammadalt :P Han elsker kosing, kosing og atter kosing. Han lever vel av oppmerksomhet! Og simpelten elsker å leke, spesielt med baller. Nå har han møtt nabojente-hunden og han ble totalt forelsket :P

Vi begynte med agility i mars, noe vi synes er utrolig gøy! Synes også han er kjempe flink og lærer fort, men han har begynt å trasse med hoppehinderne. han skal absolut ikke hoppe over de lengre, kun krabbe under eller løpe rundt <_< men med litt mer trening så blir det vel bedre.

Her er noen bilder av gullet mitt:

p62001399qg.jpg

p62000461lw.jpg

p62000877cz.jpg

p62001351av.jpg

Skrevet

Så fin han var :D Skal se om jeg kan få laget et banner til dere i morgen, har ikke tid akkurat nå. Hva vil du det skal stå på det?

Skrevet

Så fin han var :D Skal se om jeg kan få laget et banner til dere i morgen, har ikke tid akkurat nå. Hva vil du det skal stå på det?

Så snilt, tusen takk :P hm, kan vel bare stå Asterix. Har ikke så god fantasi jeg :P

Skrevet

Her er noen bilder fra lekestunden vår ;) Har bare et vanlig digitaltkamera, som ikke egner seg så godt når bildene er i fart, men men :P

For et hopp :D

asterixsommer06691mi.jpg

Fotball er gøy :(

asterixsommer06709kb.jpg

Fotball er enda mer gøy :P

asterixsommer06651jf.jpg

Steiler :P

asterixsommer06686cr.jpg

Morsomt stil

asterixsommer06678aq.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

Hvis noen vil er det bare å lage en banner eller to til meg? ;)

Korsn du fikk til å lage et banner?

Det var veldig fint, e e ny her, så har e veldig lyst på en sann med bilde av hunden min på med navnet:p

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Har nå oppdatert hjemmesiden vår, ta deg gjerne en titt!

Da vil bl.a. se:

- Nytt design!

- Den nye faktasiden som inneholder litt om klikkertrening, førstehjelp +++

- Nye siden om lydighetstreningen vår

- Nye agilitybilder

- Nye høstbilder

Besøk oss her :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...