Gå til innhold
Hundesonen.no

Chicka


Renate A

Recommended Posts

Selv om det er endel snø ute ennå, så er vår følelsen her endelig.

Knipset noen vår bilder av Chicka idag på tur.

tur01.jpg

Ting tar tid, er ikke alltid Chicka har tid til å bli med meg med en gang.

tur02.jpg

Lukte litt til.

stolt.jpg

Stolt!

tur03.jpg

tur05.jpg

Her får hun 10poeng for øyekontakt med fotograf samtidig som hun ruller.

tur10.jpg

Spise snø, Chicka er matvrak

tur11.jpg

Chicka lurer på om det er godis på vei, hun ser ikke på meg altså.

tur08.jpg

Jeg er sen og Chicka vet hvor hun skal, så hun bare går...

Også tilslutt kaktusen min som jeg er så stolt av:

blomstfin01.jpg

Er den ikke fin når den blomstrer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Idag har jeg vært og massert Isak og Theo til Havana, de hadde et lite stoff bur og jeg fortalte at sånnt hadde jeg og lyst til å kjøpe til Chicka, og gjett hva, Havana hadde er stort bur som gutta ikke likte som jeg kjøpte av hun.

Var litt spent når jeg kom hjem og damen likte det, og gjett om hun syntes det var stas, for det første så luktet det MENN av det og for det andre så hadde det sånn godt liggeunderlag inni med skinn.

Tok et par biler av hun og buret før hun sovnet...

bur01.jpg

Oj oj her lukter det menn!!

bur02.jpg

Kult jeg kan se ut også!!!

bur03.jpg

Lille frøken bortskjemt i huset sitt

bur04.jpg

Nå må jeg få sove litt altså!!

Var det ikke fint hus?? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Igår hadde jeg badet Chicka, tatt med dynene på sofaen og vi koste oss veldig.

kveld01.jpg

Ben ikke satt i system.

kveld04.jpg

Ny badet Chicka slapper av.

kveld03.jpg

Trøøøøttt

kveld02.jpg

Sjekk det trøtte blikket

Også tok jeg et par bilder av utstyret i gangen, jeg har kun en hund... :wub:

utstyr01.jpg

utstyr02.jpg

Nå har jeg satt innkjøpstopp, men tror ikke det går...dette er bare det utstyret jeg bruker...har MASSE liggende i to skuffer som man kan kalle bomkjøp, men kjekt å ha. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På tur må man om det regner elller ikke, det er bare litt kjipere å gå i regn noen ganger.

Kameraet lå i jakkelommen min så jeg knipset litt fra turen vår.

regntur02.jpg

Chicka har fått øye på noe, og da må det stirres.

regntur07.jpg

Pinnen er gøy!!

regntur03.jpg

Og pinnen må i luften og sjongleres med.

regntur05.jpg

Her er slottet vi går forbi når vi er i parken, litt skummelt, spesiellt når vi går der om kvelden og det er mørkt. Da går jeg fort forbi og ser ikke brot, det går historier om at det spøker der, men det kan ikke stoppe meg og Chicka når vi skal til parken, er bare å se et helt annet sted.

regntur06.jpg

Her trener Chicka slalom for å styrke rygg musklene sine.

regntur04.jpg

Jeg skulle ta bilde av snøblomstene, men chicka måtte stå i veien, litt lei av regnet nå.

regntur01.jpg

Kan vi gå hjem?? PLEASE?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine bilder. Det var heldigvis litt bedre vær i dag :)

Dekkenet til Chicka var kjempe fint, hvor har du kjøpt det?

Har kjøpt det hos Børjes i Sverige.

Ser ikke ut som de har det nå. :mellow:

Men de har et supert fleece dekken som jeg har brukt i hele vinter på litt mildere dager.

vaar03.JPG

renbur11.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Idag var vi på stallen om morgenen og jeg måtte knipse noen bilder for Turbo og Chicka var så søte idag.

turbostall01.jpg

Hei, jeg heter Turbo, er jeg ikke søt??

turbostall02.jpg

Hva gjør du?? -Chicka hjelper til å møkke boks i bakgrunnen, hun har alien øyne...

turbostall03.jpg

Eple er popis og MÅ deles.

turbostall04.jpg

Ut på tur, se så fint de går.

turbostall05.jpg

Skjer'a??

turbostall06.jpg

Snuse pause

turbostall07.jpg

Vil hver sin vei...

turbostall08.jpg

Dronningene på haugen

turbostall09.jpg

Chicka viser Turbo hvordan bading skal gjøres

turbostall10.jpg

Turbo er ikke heeelt sikker, hun lovet Chicka å bade neste gang altså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Bilder fra idag.

Vi har vært på stallen idag og der var det mange hunder å leke med.

FILM: Chicka i lek med mange hunder.

307.JPG

Chicka Ruvi og Else

311.JPG

Chicka støvsuger maten som Ruvi spiser, er ikke retriverblanding for ikke noe *mat vrak*

319.JPG

Full fart

326.JPG

Leke med Lara

327.JPG

Leke med Pico

318.JPG

Slappe av litt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Burde skamme meg, kjempe lenge siden jeg har lagt ut noen bilder av Chicka nå.

Her er noen av Chicka som nyter sommeren :)

4717.JPG

Begynner å bli litt grå i barten nå, men like vakker syntes jeg :)

4728.JPG

Fornøyd Chicka i vannet! Vann er GØY GØY GØY!!

4739.JPG

Full fart etter venninnen Turbo

4837.JPG

Jeg er litt stolt, klarte å hive pinnen så langt ut :)

4821.JPG

Rulle dronningen min

tjern025.jpg

loke011.jpg

zoo016.jpg

Til slutt viser Chicka sin uoppdragne side og gjeiper til dere :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...