Gå til innhold
Hundesonen.no

Menneske som hinder!


ida

Recommended Posts

I går kveld trente vi litt med Fibi, datteren min og meg. Jeg var på alle fire som bord, opp med beinet som hoppehinder, beina som slalomhinder og et svært mislykket forsøk på å bruke armene som hjul. 11 åringen trente og jeg var bare levende hindre. Veldig morsomt alternativ når man trenger å finne på konstruktive ting med både barn og hund og agilitybanen er veldig langt herfra. :D Tenkte at hvis vi øver skikkelig, så kan det faktisk bli et ok "program" av det. Legger vi inn litt snurr og slikt, så har vi nesten litt freestyle på gang!

Har noen av dere noen ideer om momenter vi kan trene inn og kanskje det er på tide at jeg begynner med klikker i denne sammenheng. Off, jeg får liksom aldri ut fingern med den klikkeren :D .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I går kveld trente vi litt med Fibi, datteren min og meg. Jeg var på alle fire som bord, opp med beinet som hoppehinder, beina som slalomhinder og et svært mislykket forsøk på å bruke armene som hjul. 11 åringen trente og jeg var bare levende hindre. Veldig morsomt alternativ når man trenger å finne på konstruktive ting med både barn og hund og agilitybanen er veldig langt herfra. ;) Tenkte at hvis vi øver skikkelig, så kan det faktisk bli et ok "program" av det. Legger vi inn litt snurr og slikt, så har vi nesten litt freestyle på gang!

Har noen av dere noen ideer om momenter vi kan trene inn og kanskje det er på tide at jeg begynner med klikker i denne sammenheng. Off, jeg får liksom aldri ut fingern med den klikkeren :D .

Ja, dette kan fint være med i ett freestyle-program....:-)

Jeg regner med at du mener øvelser som "involverer" deg på en eller annen måte?

Vel, jeg kan nevne noen: Slalom ser jeg du allerede nevner, men den kan gjøres i flere varianter. Regner med at du har trent med deg og hund forover? Her kan du trene den inn ved at du går bakover, mens hunden går forover. Motsatt inngang, så det er alltid myyyye verre for oss tobente enn for hunden. ;) Ellers er det jo råstilig når hunden rygger slalom sammen med deg, men kanskje ikke av de enkleste øvelsene...

Åttetall, samme prinsipp, bare at du står rolig. Åttetall rundt armer, med deg på alle fire, evt. at du går fremover på alle 4, så har du slalom mellom armene. (Attilla gjør dette i et freestyleprogram, ganske kult).

Armene som hopphinder selvfølgelig, mange varianter. Bena som hinder, både foran, bak og på siden. Jeg liker helst å bare knekke i kneet og løfte foten bakover, da klarer jeg i det minste å holde balansen... :D Evt sette den ene foten mot den andre leggen, så kan hunden hoppe gjennom.

Du snurrer rundt, mens hunden løper rundt deg i motsatt retning

Ganske kult hvis hunden står med rompa mot deg, og rygger mellom bena dine, før den kommer opp på venstre side.

"Jenka" med hunden bak deg, og labbene på ryggen din.

Hund som hopper opp i armene til mor er jo alltid sjarmerende. ;)

Ellers så er det jo og morsomt med rekvisitter ala en stokk eller rokkering. Det utvider jo og mulighetene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...