Gå til innhold
Hundesonen.no

Ja da! For dette hadde sikkert en vanlig person som oss


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

http://www.bt.no/lokalt/article269124.ece

Seriøst da, hadde det ikke vært politimann så hadde han glatt mistet jobben eller noe i den duren, ikke det at jeg biter på den at fyren har drukket rett uten for jobben heller da(ok gjerne en slurk men ikke så mye) tror heller at han tok de slurkene før han kjørte hjemmenes fra jeg da. :icon_redface: .

Skrevet

Men vi må ikke glemme at det er politiet som etterforsker politiet da.

Selv om de kaller seg SEFO.

Politiet slipper unna med så sinnsykt mye annet sprell også. Jeg har vært i konflikt med politiet flere ganger og nytter ikke protestere de gjør som de tror er riktig uansett. Og skulle du ha rett en gang kan du nesten være sikker på at de sørger for å finne noe annet galt.

Jeg ble nødt til å ta hele eu kontrollen om igjen på bilen min pga en liten bulk på høyre side da politimannen ikke mente at chassiset var helt.

Skrevet

Men vi må ikke glemme at det er politiet som etterforsker politiet da.

Selv om de kaller seg SEFO.

Bukken som passer havresekken.

Skrevet

Men vi må ikke glemme at det er politiet som etterforsker politiet da.

Selv om de kaller seg SEFO.

Politiet slipper unna med så sinnsykt mye annet sprell også. Jeg har vært i konflikt med politiet flere ganger og nytter ikke protestere de gjør som de tror er riktig uansett. Og skulle du ha rett en gang kan du nesten være sikker på at de sørger for å finne noe annet galt.

Jeg ble nødt til å ta hele eu kontrollen om igjen på bilen min pga en liten bulk på høyre side da politimannen ikke mente at chassiset var helt.

Da kan jeg forteller dere om noe sykt morsomt da.

Vi har en caravelle 10 seter(altså registrert som buss :P ) det vil si at vi har lov til å kjører i bussfiler uansett hvor vi er(kjekke greier når det er mye kø må dere vite).

En dag så kjørte vi igjennom en tunell i Bergen som bare busser og taxier har lov å kjøer igjennom og bak oss kom det en politibil(vi har politiradio forresten og den var med i bilen og på den dagen).

Når vi kommer ut av tunellen så blinker politibilen med lysene og vi stopper, jostein sveiver ned vinduet og spør om det er noe han kan hjelpe dem med(de har da ikke sjekket bilen vår over politiradioen) og så svarer den "drittungen" som Jostein kallte han at vi kjørte ulovlig og at den tunellen ikke var for privat biler.

Og Jostein svarer at ja men jeg kjører BUSS jeg så jeg har lov å kjører her, men politimannen mente at det ikke var lov å kjøre der for oss siden vi ikke hadde buss i rute men privat bil.

Og jostein varer JO vi har lov å kjøre her for dette er en BUSS, men fyren står på sitt han, helt til Jostein sier ja da må dere fortelle meg hvorfor vi har lov å kjøre i alle buss filer ellers da og ikke igjennom tunellen hvor det står skiltet BUSS og TAXI.

Nei det visste ikke politimannen, så Jostein svarte at han har sjekket med biltilsynet og har der fått beskjed om at det ikke er ulovlig å kjøre igjennom den tunellen så lenge vår bil er registrert som buss.

Og politimannen bare la seg flat og sa ok det er greit jeg vet ikke også spant de vekk i fra bilen vår(drit sur for ikke å ha hatt mer kunnskap om "busser som vår" enn hva sjåføren i "bussen har(ja Jostein jobber for HSD Buss, så burde vell vite hvor han har lov å kjøre med buss eller ikke).

Prøv å jett 5 ganger på hvem som satt igjen med en skikkelig god latter da :D:P

Det er ikke alltid like lett å være en "tøff" politimann når en ikke kan trafikkreglene ordentlig en gang :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...