Gå til innhold
Hundesonen.no

Lydtrening


lo:co

Recommended Posts

17.mai nærmer seg med alt som hører med...

Tok med valpen til byen 1.mai for å sjekke reaksjonene hennes. Hun ble ikke stresset over alle menneskene, bare lykkelig over at så mange ville snakke med henne. Korpsmusikken derimot likte hun ikke noe særlig. Hadde igrunn ikke ventet noe annet, selv om hun er vant til høy musikk/lyder her hjemme, korpsmusikk kan jo bli ganske skarpt selv for oss tobente.

Så nå må vi enten trene på korpsmusikk før 17.mai, eller rømme til fjells..

Det er vel ikke tilfeldigvis noen her inne som har noe korpsmusikk å avse, eller har noen tips om hvor jeg kan finne noe? (..lovlig..;)B))

Har googla litt og søkt i LimeWire, men uten suksess. Og jeg akter ikke å gå og kjøpe en cd med korpsmusikk, det er noe jeg absolutt ikke kommer til å bruke penger på... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åh, limewire er vell ikke lovlig? :)

Du har ikke en blokkfløyte fra barneskolen du kan få noen ulyder ut av da?

Hadde du ikke bodd så langt unna kunne dere kommet til meg å hørt søstra mi gnukke på fiolin. Det skjærer litt i øra det også

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åh, limewire er vell ikke lovlig? :P

*host host* å? :)

Du har ikke en blokkfløyte fra barneskolen du kan få noen ulyder ut av da?

Sjøl om jeg er elendig til å spille blokkfløyte, så tror jeg dessverre ikke at det hjelper på bikkjas frykt for messingblåsere og trommer... Og fiolin...nei, det skal hun få slippe ;) Men takk alikevel!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 years later...

Har ingen anelse. Skrik bare høyt da xD ( Det vil ikke hjelpe ).

Kaisa liker heller ikke høye lyder, hun var liv redd på nyttårsaften. Stiller

meg det samme spørsmålet som deg. På fjellanger hundeskole snakket vi om det før

nyttårsaften. De sa at og kjøpe en CD var lurt, men hvis det ikke var akktuellt for deg, så

kan jeg dessverre ikke hjelpe !

Hmm..Hva med nett TV da?:lol:( om det finnes korps klipp)

Og på 17. MAi kvelden kan du jo skru opp lyden på dagsrevyen? :)

Det hjelper ikke og skru dagsrevyen høyere opp, hjelper ikke mer det ! ;) ;)

Dobbeltpost mod. Einstein&Charlie

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Men hvis hunden din har problemer med korpsmusikk, hvorfor ha den med i toget? Greit at valper skal sosialiseres, men hvis den er usikker på det så er det kanskje bedre å holde seg hjemme akkurat på 17. mai?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...