Gå til innhold
Hundesonen.no

Dyrevernssak


Tskk

Recommended Posts

Er en sak der noen frivillige jobber med en dyrevernssak.

Det er uvesentlig å komme med info om saken. Men, saken er at det trengs krise og fosterhjem Dette koster en del med penger, samme gjør veterniærutgifter. Vedkommende har da startet en innsamlingsaksjon, og lurer på hvordan dette kan gjøres lovlig, med tanke på skatt og slikt.

Noen som har peil?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mye av dette arbeidet i Norge i dag foregår på frivillig basis, altså at man betaler utgiftene fra egen lomme, eller via donasjoner til organisasjoner, eks Dyrebeskyttelsen, evt støtte gjennom fond, arv ol. For å kunne oppbevare og omplassere hunder har jeg forstått det som at man må ha godkjente lokaler og være en registrert organisasjon/bedrift.

Hvorfor ikke sende en mail til Charlottes? Hun kan dette med å samle inn penger, krisehjem, omplasseringer og er også godkjent og registrert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

www.skatteetaten.no

Forøvrig, hvorfor skal innsamlingspengene via den personen?

Jeg er skeptisk til private innsamlinger med hysj-hysj preg.

Fordi det er hun som virkelig engasjerer seg.

Charlotte er kontaktet uten svar (enda)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har vedkommende vært i kontakt med Dyrevernsnemnda? Det høres ut som en sak for dem? De har både myndighet og midler til å hjelpe i slike situasjoner, og kan om mulig få bistand fra politi dersom det er straffbare ting som foregår.

Frivillighet er nobelt nok, men Dyrevernsnemda er et offentlig organ som jobber for det samme men med midler og lovverket i ryggen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke skatt på penger som samles inn til slike saker, men det må likevel kunne dokumenteres bruk av pengene. Dvs. at regnskapet skal tåle offentlig innsyn. Når jeg omplasserer f.eks. en hund, så tar jeg 1500,- for dette. Dette er penger som uavkortet går til veterinærsjekk, for og utstyr som hunden trenger i sitt nye hjem. Dette gjøres i samråd med ny eier, så jeg kjører ikke noe regnskap på det. Det er bare for å sorsikre seg om at hunden har det han trenger når den starter et nytt liv...

Tusen takk for svar PIP.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
    • Hei.  Jeg har hatt Mitt spor og err veldig fornøyd med dem men nå skal jo dem legges ned fra 30sept nå.. Så da fikk jeg tilbud om å få gratis brikker igjennom Lildog og dette er noe av det mest ubrukelige jeg har hatt.. Dem har ikke i nærheten av det Mitt spor har av aktivitetsovervåkning og turfunkjon osv.. Så jeg skal over til Tractive men har 2 hunder så det som holder meg igjen er prisen på abennomentene jeg må ha siden jeg vil jo ha alle de funksjonene som er tilgjengelig men da må jeg ut med minimum 2520-, for ett år på begge gutta samtidig for å få fullt utbytte av trackeren.. + at det koster jo fra 1000-, - 1500-, pr sporingsenhet oppå der igjen.. Og med uførepensjon så har man ikke mulighet til å betale sånne summer på engang på en sporingsenhet men heller det enn å miste dem fordi dem kanskje løp etter ett rådyr ellernoe og løp for langt og ikke finner veien hjem igjen..  Så du betaler for trygghet på tur tenker jeg.. Jeg har mine løse på tur nesten hver eneste dag.. Det har gått bra hittil men man vet aldri..  MEN STYR UNNA LILDOG IHVERTFALL ER MITT RÅD!!! 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...